Ranking najbardziej urzekających plaż

Czas na nasz ranking 10 najbardziej popularnych plaż w różnych zakątkach świata, które warto odwiedzić w tegoroczne wakacje. Te plaże to nie tylko piasek i morze, ale także zapierające dech w piersi krajobrazy najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi, które można odkryć nie tylko latem, ale również zimą.

Czas na nasz ranking 10 najbardziej popularnych plaż w różnych zakątkach świata, które warto odwiedzić w tegoroczne wakacje. Te plaże to nie tylko piasek i morze, ale także zapierające dech w piersi krajobrazy najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi, które można odkryć nie tylko latem, ale również zimą.

Czas na nasz ranking 10 najbardziej popularnych plaż w różnych zakątkach świata, które warto odwiedzić w tegoroczne wakacje. Te plaże to nie tylko piasek i morze, ale także zapierające dech w piersi krajobrazy najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi, które można odkryć nie tylko latem, ale również zimą.

1. Plaża Anse Source d’Argent na Seszelach

Na czele klasyfikacji umieściliśmy plażę Anse Source d’Argent na Seszelach, leżących na Oceanie Indyjskim około 1500 km na wschód od Afryki. Wybrzeże oceanu wyściełane żółtym piaskiem, przeźroczysta woda osiągająca temperaturę aż 32 stopni i malownicze rafy koralowe. Można więc śmiało ponurkować lub po prostu popływać. Nie na darmo Francuzi nadali plaży nazwę znaczącą tyle, co "srebrna wiosenna zatoczka". Naszą uwagę przykuje bardzo specyficzny rodzaj palmy, który występuje tylko na Seszelach, czyli palma seszelska, wysoka aż na 30 metrów, o grubej kłodzie i wachlarzowatych liściach długich na 8 metrów. Olbrzymie palmy przynoszą plażowiczom cień, gdy w upalne południe słońce praży pełną parą. Seszele najlepiej jest odwiedzić w okresie od maja do września.

Reklama

2. Plaża Grace Bay na Turks i Caicos na Karaibach

Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazła się plaża Grace Bay na jednej z karaibskich wysp wchodzącej w skład Turks i Caicos. Na tych 30 zależnych od Wielkiej Brytanii wyspach leżących na północ od Haiti i na wschód od Bahamów, można podziwiać ciągnącą się na 1000 kilometrów rafę koralową. Turyści, którzy poszukują nie tylko pięknych, ale i niecodziennych widoków mogą przyjechać na Grace Bay w okresie letnim, gdy nad regionem przechodzą cyklony tropikalne i huragany. Podczas nich fale są olbrzymie, a więc można do woli na nich posurfować, oczywiście tylko i wyłącznie w określonej przez ratowników porze. Klimat podrównikowy wilgotny z pewnością będzie na Turks i Caicos sprzyjał wypoczynkowi.

3. Plaża Ipanema w Rio de Janeiro

Na trzecim miejscu uplasowała się plaża Ipanema w brazylijskim Rio de Janeiro. Tam urzekną nas wyrastające na plażach skały w rytmach tancerzy Capoeirii. W Rio rozwinięte jest nocne życie, a więc jeśli noc okaże się zbyt gorąca i duszna, zawsze można pochodzić po klubach wzdłuż plaży.

4. Plaża Lanikai Beach na Hawajach

Dopiero na czwartej pozycji znalazły się Hawaje z plażą Lanikai Beach. W języku hawajskim nazwa plaży oznacza "rajskie morze". Region wymarzony dla wszystkich chcących zobaczyć rafy koralowe i poskakać po imponująco wysokich falach.

5. Plaża Manly Beach w Sydney

Na piątej pozycji znalazła się plaża Manly Beach w Sydney. Słynny cel turystów chcących uciec z Europy i Ameryki Północnej przed zimą. Wokół tylko błękit Pacyfiku, złote piaski i urzekające sosny.

6. Plaża Paradise Beach na Mykonos w Grecji

Na szóstej pozycji umieściliśmy plażę Paradise Beach na greckiej wyspie Mykonos. Z greckiego "rajska plaża" to idealne miejsce wypoczynku dla uwielbiających opalać się w tle białych domków, przy błękitnym niebie i górujących ponad plażą wulkanach.

7. Plaża Plage Malendure na Gwadelupie na Karaibach

Na siódmym miejscu znalazła się plaża Plage Malendure na karaibskiej Gwadelupie. Po silnej erupcji wulkanu Soufriére Hills w 1976 roku piasek w niektórych regionach plaży jest wymieszany z popiołem wulkanicznym. Park narodowy okalający plażę wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

8. Plaża Plage de Tahiti na Lazurowym Wybrzeżu we Francji

Na ósmej pozycji znajduje się plaża Plage de Tahiti na francuskiej Riwierze. Od czerwca do września to prawdziwa mekka turystów chcących zażyć kąpieli słonecznej nad Morzem Śródziemnym. Walorów plaży z pewnością nie trzeba podkreślać.

9. Plaża Trunk Bay na Wyspach Dziewiczych na Karaibach

Na przedostatnim miejscu umieściliśmy plażę Trunk Bay w amerykańskiej części Wysp Dziewiczych na Karaibach. Plaża otoczona jest przez wyłaniające się z morza wyspy usiane gęstą roślinnością.

10. Plaża Tulum Beach koło Cancun w Meksyku

Na ostatnim natomiast plażę Tulum Beach leżącą ponad 100 kilometrów na południowy wschód od meksykańskiego kurortu Cancun. Po huraganie Wilma z 2005 roku plaża została odbudowana i jest jeszcze piękniejsza.

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama