Sztuczna inteligencja od Google nauczyła się piec przepyszne ciastka

Inżynierowie z Google pracujący na co dzień przy technologiach sztucznej inteligencji co chwilę znajdują dla niej coraz to nowe zastosowania. Tym razem nauczyli ją piec ciastka. Zobaczcie efekt.

Członkowie zespołu badawczego pomyśleli, że skoro AI sprawdza się w najróżniejszych dziedzinach, to czemu nie zrobić z niej wytrawnego cukiernika, a nawet lepszego od człowieka. Oczywiście uczynili to też z własnych pobudek. Nie ukrywają oni, że uwielbiają słodkie ciastka, a AI mogła przygotowywać je dla nich na zawołanie.

Specjaliści wykorzystali w swoich eksperymentach technikę zwaną optymalizacją bayesowską (ang. Bayesian Optimisation), aby zaprojektować perfekcyjne ciastko z kawałkami czekolady, które uwielbiają pochłaniać przy każdej możliwej okazji.

Reklama

Tak prezentuje się ciastko przygotowane na bazie przepisu sztucznej inteligencji Google. Fot. Business Insider/Sarah Kimmorley.

W pierwszym teście podali sztucznej inteligencji listę składników i kazali upiec ciasto. I przygotowała je, tyle, że wyglądało i smakowało okropnie.

Dopiero po 59 próbach, które trwały w sumie 2 lata, system nie tylko przygotował perfekcyjny przepis, ale upiekł niezwykle smaczne ciasteczka, którymi zajadał się cały zespół z Google.

Inżynierowie uznali, że przepis AI jest tak doskonały, że trzeba go puścić w świat, żeby inni mogli się nim cieszyć. Nawiązali oni współpracę z Bourke Street Bakery, jedną z piekarni w Sydney, która za zadanie miała przygotować ciastka z czekoladę na bazie przepisu AI.

Przepis na ciastka z czekoladą przygotowany przez sztuczną inteligencję. Fot. Google.

Skosztować dzieła AI mogła australijska redakcja serwisu Buisness Insider. Niestety, nie byli nim zachwyceni. Ciastko miało „strukturę bliską plastiku” i było „przesączone kardamonem”. Jedynie „dało się normalnie zjeść kawałki czekolady”.

Jeśli chcecie sami sprawdzić, jak smakują ciastka przygotowane na bazie przepisu sztucznej inteligencji, to powyższej macie wszystko, co niezbędne.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy