Twórca Minecrafta ogłosił nową grę! Oto 0x10c!

Choć wielu z nas spodziewało się wkrótce takiej wiadomości, to chyba nikt nie przypuszczał, że nastąpi to właśnie dziś. Markus Persson znany szerszej publiczności jako Notch wyjawił w końcu o czym dokładnie będzie jego nowa gra!

Choć wielu z nas spodziewało się wkrótce takiej wiadomości, to chyba nikt nie przypuszczał, że nastąpi to właśnie dziś. Markus Persson znany szerszej publiczności jako Notch wyjawił w końcu o czym dokładnie będzie jego nowa gra!

Choć wielu z nas spodziewało się wkrótce takiej wiadomości, to chyba nikt nie przypuszczał, że nastąpi to właśnie dziś. Markus Persson znany szerszej publiczności jako Notch wyjawił w końcu o czym dokładnie będzie jego nowa gra!

Choć wiele osób mogłoby pomyśleć, że wspomniane 0x10c to właśnie nazwa jego nowej produkcji, fachowcy twierdzą, iż jest to tylko tytuł roboczy dla gry, ustanowiony przez Notcha. O samym projekcie wiadomo póki co bardzo niewiele z racji wczesnego etapu jego realizacji. Wiemy jednak to, że jej akcja ma się rozgrywać w kosmicznych klimatach w baaardzo odległej przyszłości. Oto info bezpośrednio z :

Reklama

" - W alternatywnej rzeczywistości wyścig ludzi o podbój kosmosu nigdy tak naprawdę się nie skończył, a podróże w próżni zyskiwały coraz to większą popularność pośród bogatych jednostek oraz wielkich korporacji.

Wszystko zaczęło się w roku 1988, kiedy to wypuszczono zupełnie nową komórkę kriogeniczną, kompatybilną z 16-bitowymi komputerami. Niestety wskutek rozbieżnych form kodowania zamiast żądanych 0x0000 0000 0000 0001 lat uśpienia otrzymano 0x0001 0000 0000 0000.

Teraz jest rok 281 474 976 712 644  i pierwsi ludzie stojący na krawędzi wyginięcia zaczęli się wybudzać. Ich świat stał się przez ten czas nie do poznania, a galaktykę zdominowały liczne czarne dziury."

Co więcej? Na przykład to, że każdy statek ma posiadać generator zdolny do wyprodukowania określonej mocy w watach, które będziemy zużywać przy każdej możliwej akcji. Dobrym przykładem silnego poboru energii jest tu zastosowanie pola osłaniającego.

Komputer obecny w grze będzie w pełni funkcjonalnym i emulowanym 16-bitowym systemem, który posłuży do kontrolowania całego statku, a także do... pogrania w różne gierki podczas oczekiwania na wykonanie jakiejś misji!

Poza tym Notch udostępnił krótką listę rzeczy, które prawdopodobnie znajdą swoje miejsce w ostatecznej wersji gry:

- mnóstwo prac inżynierskich

- w pełni funkcjonalny system komputerowy

- kosmiczne bitwy z AI oraz innymi graczami

- porzucone statki pełne zdobyczy

- taśma klejąca!

- lądowanie na planetach

- zaawansowany system ekonomiczny

- spotkania losowe

- górnictwo, handel oraz grabieże

- tryb single oraz multiplayer, udostępniony za pomocą multiverse

Jak sami widzicie, Notch szykuje nam kolejną rewolucję na miarę wciąż popularnego Minecrafta. Szkoda tylko, że znając postępy prac w Mojang może przyjść nam czekać na tę grę nawet kilka ładnych lat. Niemniej chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, że ten projekt będzie tego warty!

Więcej tego typu wiadomości znajdziecie na !

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama