2K oraz 4K - nowe rozdzielczości w serwisie YouTube

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok na dobre otworzy się na rozdzielczość 4K. Z myślą o nowej jakości wideo, YouTube niezapowiedzianie wprowadził możliwość przesyłania filmów w jakości 2160p.

Nie wszyscy mogą o tym wiedzieć, jednak obsługa rozdzielczości 4K funkcjonuje w serwisie YouTube już od 2010 roku. Dotychczas jednak była to bardziej ciekawostka niewidoczna dla użytkowników. Aby oglądać filmy w tej jakości, należało w menu zaznaczyć opcję Original - widzom jednak wciąż wyświetlała się informacja o maksymalnej rozdzielczości 1080p. 

Zmiany obejmują przede wszystkim możliwość wglądu na dostępną jakość obrazu po kliknięciu w ikonkę koła zębatego (Settings) i wybór najlepszej spośród udostępnionych widzom. Do wyboru mamy ponadto takie rozdzielczości jak 4096x2160 czy 3840x2160 - dzięki temu widoczny jest symbol 2160p, a także nieobecny dotąd 1440p (czyli 2K).

YouTube przygotowuje się powoli do wejścia rozdzielczości 4K. Już teraz najnowsze modele telewizorów i monitorów oferują jakość przewyższającą Full HD. Nie inaczej jest w przypadku konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, chociaż o ile już teraz dobrze radzą sobie z filmami, to jednak na gry w tej jakości będziemy musieli jeszcze poczekać.

ReklamaŹródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | rozdzielczość 2K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama