Reklama

A ty kiedy ostatnio widziałeś swoich przyjaciół z Facebooka?

500 albo i tysiąc znajomych na Facebooku paradoksalnie nie czyni nas mniej samotnymi. Wielu z nas od miesięcy nie widziało na żywo twarzy żadnego z nich. Kontakt z prawdziwym człowiekiem zamieniliśmy na wiadomości przesyłane przez internet.

All Facebook przytacza wyniki ankiety zrobionej przez Living MacTavish. Respondentów pytano o to, ilu swoich facebookowych znajomych spotkali na żywo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

30 proc. z nich odpowiedziało, że nie spotkało ani jednego z nich (23 proc. - że spotkało 1-10 proc. z nich). To wciąż oznacza, że z większością z nas wszystko jest w porządku. Oprócz twarzy, które z trudem rozpoznajemy po latach, większość z nas ma jeszcze na Fejsie prawdziwych przyjaciół - takich z którymi się widujemy.

Reklama

Ale te 30 proc. osób, które nie widziały żadnego z facebookowych znajomych od dwóch miesięcy, to koszmarna liczba.

Żyjemy w czasach, kiedy kontakt z drugim człowiekiem jest naprawdę prosty. I paradoksalnie bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek. Nowe technologie zamiast zbliżać, oddalają nas od siebie. Po co umawiać się na kawę z koleżanką, skoro można wymienić kilka wiadomości na Facebooku? Po co jechać odwiedzić mamę, skoro jest Skype?

Marta Wawrzyn

gadżetomania.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama