Anty AOL

Europa nie chce poddać się dyktatowi nowej spółki (AOL i Time Warner). Dwie firmy telekomunikacyjne: francuska Vivendi S.A. (właściciel m.in. telewizji Canal Plus) i Vodafone (największy angielski operator telefonii komórkowej) podpisały umowę o wspólnym utworzeniu spółki, która ma zamiar konkurować na terenie europy z AOL Europe (kontrolowaną przez koncern Bertelsmanna).

Europa nie chce poddać się dyktatowi nowej spółki (AOL i Time Warner). Dwie firmy telekomunikacyjne: francuska Vivendi S.A. (właściciel m.in. telewizji Canal Plus)  i Vodafone (największy angielski operator telefonii komórkowej) podpisały umowę o wspólnym utworzeniu spółki, która ma zamiar konkurować na terenie europy z AOL Europe (kontrolowaną przez koncern Bertelsmanna).

Z Vivendi chciał wejść w spółkę Manesmann jednak oferta Vodafone (170 miliardów euro) była zdecydowanie lepsza (na marginesie: Vodafone ostatnio chce kupić właśnie... Manesmanna i umowa spółki nie pozbawia jej tej możliwości). Nowa spółka, która będzie oferować usługi internetowe i telekomunikacyjne (zarówno telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej) liczy na co najmniej 70 milionów klientów

NewNews
Dowiedz się więcej na temat: vivendi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy