BitTorrent na legalu

Wytwórnie filmowe zaakceptowały swojego największego wroga - BitTorrent. Protokół najczęściej używany do pirackiej wymiany plików otworzy sklep z legalnymi filmami.

Wytwórnie Paramount, 20th Century Fox zgodziły się na legalną dystrybucję swoich filmów przez protokół wymiany i dystrybucji plików BitTorrent. Wcześniej podobną umowę podpisano z MTV Networks oraz Warner Bros.

BitTorrent to powstały w 2002 roku protokół wymiany i dystrybucji plików, którzy dzisiaj - za pomocą różnych klientów (programów) stał się zmorą branży muzycznej, filmowej i branży gier. BitTorrent, dzięki rozbijaniu plików na małe części, pozwala wymieniać się dużymi plikami. Wokół wymiany plików utworzyła się społeczność (konieczna do podtrzymania ciągłej wymiany). Problem? Internauci przede wszystkim ściągają nielegalne pliki.

Reklama

Amerykańska firma BitTorrent nie odpowiada za to, co robią z jej programem internaucie, chociaż doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to aktualnie najpopularniejszy sposób ściągania nielegalnych plików. Jednak nie warto iść na wojnę z wielkimi tego świata, dlatego BitTorrent postanowił zarobić na legalnym ściąganiu filmów. Wytwórnie filmowe także na tym skorzystają - warto dystrybuować swoje filmy przez program, który często używają młodzi ludzie.

Filmowy serwis BitTorrent wystartuje w lutym.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: protokół | wytwórnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama