Facebook: 83 miliony fikcyjnych kont w serwisie

Facebook, w swoim kwartalnym raporcie finansowym, ujawnił, że miesięcznie serwis odwiedza 955 mln użytkowników. Czy jednak te dane są absolutnie prawdziwe? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę najnowszy raport, z którego wynika, że ilość kont fikcyjnych sięga kilkudziesięciu milionów.

Dokładnie przyjrzało się temu amerykańska komisja do spraw bezpieczeństwa US Securities and Exchange Commision. Jak wynika z jej raportu, miesięczna ilość aktywnych, fikcyjnych kont na Facebooku przekroczyła już 83 miliony. Daje to aż 8,7 procent użytkowników, z których większość ma również swoje prawdziwe konto. Dokonano jednak podziału fikcyjnych wejść na 3 grupy.

Pierwsza, na którą składa się 4,8 proc., to osoby które założyły podwójne konta z różnych powodów, np przez przypadek. Kolejna, stanowiąca 2,4 proc. to konta prowadzone świadomie przez użytkownika, na przykład w celu rozróżnienia jego konta prywatnego od konta biznesowego. Ostatnia grupa (1,5 proc.), to tak zwane konta "niepożądane", które zakładane są w celu naruszania zasad serwisu (np. spam).

Facebook w niedalekiej przyszłości planuje położyć większy nacisk na ochronę przed fikcyjnymi kontami, choć póki co nie podały konkretne decyzje w tej sprawie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy