Facebook dołączył do elitarnego grona firm o wartości powyżej 1 biliona dolarów

Kolejny dowód na to, że pandemia koronawirusa nie jest sprawiedliwa, bo najwięksi giganci technologiczni wręcz na niej zarobili - wystarczy spojrzeć na firmę Marka Zuckerberga, której nigdy nie wiodło się lepiej.

W 2018 roku informowaliśmy, że Apple zostało pierwszą amerykańską spółką, której kapitalizacja rynkowa przekroczyła bilion dolarów i drugą taką na świecie, bo podobna sztuka udała się wcześniej tylko chińskiemu PetroChina (konkretnie 11 lat wcześniej!). Później jednak poszło z górki i elitarne grono zaczęło się rozrastać - dosłownie 4 tygodnie po sukcesie Apple identyczne powody do świętowania dostał również Amazon, a za czasem dołączyły również Microsoft i Alphabet (konglomerat i holding powołany przez Google). Teraz zaś, kiedy Apple i Microsoft przekroczyły już 2 biliony dolarów (ten ostatni potrzebował dosłownie 2 lat na przejście od 1 do 2 bilionów), a Amazon jest na dobrej drodze, do gry wkroczył Facebook.

Reklama

Co prawda tu mówimy o przekroczeniu tego pierwszego progu, a konkretniej wyniku 1,008 miliarda USD, ale jesteśmy przekonani, że dziecko Marka Zuckerberga jeszcze wiele raz nas zaskoczy. Warto tu jednak pamiętać, że osiągnięcie tego wyniku byłoby zapewne niemożliwe, a przynajmniej dużo trudniejsze, gdyby w grę wchodził tylko sam serwis społecznościowy o nazwie Facebook, ale obecnie firma to także Messenger, Instagram, WhatsApp i Oculus, a portfolio usług ciągle rośnie. Co więcej, w przypadku amerykańskich firm technologicznych Facebook jest jedyną, która została założona po roku 2000, pozostałe mają dłuższą historię, a więc i rynkową przewagę. 

Źródło: GeekWeek.pl/The Verge

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy