Facebook już nie taki popularny wśród nastolatków

Facebook od wielu miesięcy jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. I choć liczba użytkowników stale rośnie, tak nie można już tego powiedzieć o poszczególnych grupach docelowych.

Nie od dziś wiadomo, że jedną z liczniejszych grup wiekowych na tego rodzaju serwisach stanowią nastolatki. Okazuje się również, że to właśnie młodych ludzi ciężko utrzymać na dłużej w jednym miejscu w sieci. Dobrym tego przykładem w naszym kraju jest chociażby Nasza-Klasa. Czy Facebook ma powody do obaw?

W ubiegłym roku Facebook był najliczniej odwiedzany właśnie przez tę grupę wiekową. Jak wynika z raportu Piper Jaffray, stanowiła ona aż 42 proc. ankietowanych. Tylko przez rok liczba ta spadła do 23 proc., co pokazuje, że młodzi ludzie albo powoli czują się znudzeni Facebookiem, albo szukają alternatywnych serwisów społecznościowych. Nie bez znaczenia zapewne miało miejsce przejęcie Instagramu, który od czasu zakupienia przez Facebooka uzyskał 23 proc. młodych użytkowników.

Skoro już mowa o nastolatkach, to aktualnie największym powodzeniem wśród tej grupy cieszy się Twitter. I choć w naszym kraju wciąż wiele osób nie może przekonać się do największej platformy mikroblogowej, tak łącznie z Twittera korzysta aż 26 proc. młodych ludzi. W przypadku konkurencji w postaci Google Plus, Pinterest czy Tumblr sytuacja nie jest już tak optymistyczna - wymienione serwisy cieszą się wśród nastolatków popularnością nie przekraczającą 4 proc.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Instagram | Twitter | portale społecznościowe | młodzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama