Reklama

Facebook umożliwi prowadzenie wideorozmów?

Wygląda na to, ze niedawne uruchomienie Google+ sprowokowało Marka Zuckerberga do reakcji. Wizyta w biurach Facebooka w Seattle stała się okazją do złożenia deklaracji o debiutującej w przyszłym tygodniu nowej usłudze. Czego możemy się spodziewać?

Mark nie zdradził zbyt wiele, ale powiedział wystarczająco dużo, by zaciekawić. Jak poinformował, nowy projekt jest obecnie opracowywany przez zespół liczący 40 osób i będzie "czymś niesamowitym".

Przyznacie, że to niewiele konkretów. Możemy jednak wykluczyć, że będzie to zapowiadany od miesięcy Projekt Spartan - wykorzystująca HTML5 nowa platforma dla aplikacji, opracowywana przez niewielki, działający na zewnątrz struktur Facebooka, zespół.

Oddział w Seattle zajmuje się przede wszystkim urządzeniami mobilnymi. Spekulacje, dotyczące nowej usługi koncentrują się na nowej aplikacji dla iPada lub wyspecjalizowanym programie dla iPhone'a, pozwalającym na łatwe dzielenie się zdjęciami.

Reklama

Wygląda na to, że Facebook jest bliski upublicznia kolejnych, nowych produktów. Podczas niedawnej konferencji PromaxBDA jeden z wiceprezesów Facebooka, Andy Mitchell, spekulował na temat nowych funkcji, pozwalających nadawcom treści lepiej wykorzystywać media społecznościowe. Kolejną nową funkcją ma być rodzaj wykorzystującego rozszerzoną rzeczywistość przewodnika, prezentującego trendy, opracowane na podstawie grup znajomych.

Pomysłów i spekulacji na temat nowego produktu nie brakuje. Facebook zdradził ostatnio prowadzenie prac nad co najmniej kilkoma nowymi usługami. Z niepotwierdzonych na razie informacji wynika, że Facebook udostępni internautom możliwość prowadzenia wideorozmów. Być może dojdzie do integracji największego serwisu społecznościowego świata ze Skypem.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy