Facebook umożliwia wyszukiwanie postów

​Najbardziej popularny serwis społecznościowy doczekał się nowej funkcji, która powoli jest wdrażana dla kolejnych użytkowników. Tym razem Mark Zuckerberg postawił na lepsze odszukiwanie materiałów, które już wcześniej na Facebooku się pojawiły. Umożliwiono bowiem przeszukiwanie postów pod względem wybranej treści.


Na samym wstępie mamy jednak złą wiadomość - wyszukiwanie postów będzie dostępne wyłącznie dla osób, które posiadają tak zwany Graph Search, czyli specyficzny sposób przeszukiwania serwisu. Gdy już jednak spełnimy ten warunek, będziemy w stanie przeszukać Facebooka pod kątem wybranego posta. Dotychczas odbywało się to manualnie - należało po prostu przewijać tablicę, aż natrafiliśmy na interesujący nas wpis. Od teraz wystarczy wpisać frazę, by wyświetliły się wszystkie pasujące treści. Możliwe będzie również wyszukiwanie za pomocą miejsca (posty, które powstały w danym miejscu), wpisów, w których się udzielaliśmy itp. Facebook wyświetli także wszystkie nasze posty z wybranego okresu czasu.

Nowa wyszukiwarka powinna usprawnić korzystanie z serwisu. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie pojawi się dla wszystkich użytkowników. Jak powszechnie wiadomo, Graph Search jest aktualnie ciekawostką, którą posiada małe grono osób (przynajmniej w naszym kraju).

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy