Filmy już dostępne w polskim Google Play

Książki i muzyka od jakiegoś czasu dostępne są już w Google Play. Doczekaliśmy się i filmów.

Google rozszerzyło ofertę swojego sklepu o filmy. Dedykowana zakładka pojawiła się już w Google Play i dostępna jest zarówno z poziomu smartfonów, jak również strony WWW. 

Filmy w Google Play dostępne są w standardowej jakości lub w rozdzielczości HD, która jest opcją droższą. Po zakupie wybranej pozycji pojawi się ona w odpowiedniej aplikacji Google'a, która również można pobierać już ze sklepu. Gigant daje również możliwość wypożyczania wybranych pozycji. Mechanizm działania tej opcji jest dość prosty - film dostępny jest przez 30 dni od wypożyczenia, ale od pierwszego odtworzenia danej pozycji będzie trzeba obejrzeć ją w ciągu 48 godz. (po tym czasie pozycja zniknie z listy).

Reklama


 
Baza filmów ułożona jest tematycznie, a najnowsze produkcje pojawiają się w polecanych. Na chwilę obecną dostępnych jest kilka nowości z tego roku, w tym m.in.: "300: Początek imperium", "Grawitacja" czy "47 roninów". Jest też wiele klasyków czy głośnych produkcji z ostatnich lat. Brakuje co prawda polskich filmów, ale - według mnie - nie jest to wielka strata. Gorzej z brakiem polskich wersji językowych, co dotyczy zarówno dubbingu, jak i napisów.


 
Cieszy mnie, że oferta Google'a w Polsce się rozszerza i stale dostajemy dostęp do kolejnych usług firmy z Mountain View. Niemniej jednak, Filmy w Google Play nie są specjalnie interesującą opcją. Ceny większości nowych pozycji będą za wysokie dla zdecydowanej większości użytkowników, a opcja wypożyczania dostępna jest dla ograniczonej liczby filmów (przesadnie tanio też nie jest). Zdecydowanie lepiej wybrać się na nowości do kina, niż czekać aż pojawią się w Google Play.


 
Zadowoleni mogą być kolekcjonerzy filmów, którzy mają teraz opcję tworzenia sporej biblioteki online. Google Play nie oferuje może jakości FullHD, ale za to część tytułów będzie udostępniana szybciej niż wersje DVD/Blu-ray w polskich sklepach.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Play
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy