Reklama

Google Plus ma już ponad 400 mln użytkowników

Serwis społecznościowy Google w dalszym ciągu jest daleko w tyle za Facebookiem. Sceptycy są zdania, że pomysł Google okazał się nie do końca trafiony i na dłuższą metę nie ma szans z dziełem życia Zuckerberga. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się statystykom, to okaże się, Google ma powody do dumy - zwłaszcza, że Google Plus osiągnęło właśnie 400 milionów użytkowników.

To jednak nie wszystkie dane, bowiem miesięcznie serwis odwiedza ponadto 100 mln aktywnych użytkowników. Jeśli porównamy te dane do Facebooka, który w lipcu osiągnął 955 mln użytkowników, to może wydawać się, że to słaby wynik. Trzeba jednak pamiętać, że Google Plus osiągnęło ten rekord w zaledwie 12 miesięcy, podczas gdy Facebook potrzebował na zdobycie swojej grupy docelowej aż ośmiu lat.

Wszystko wskazuje na to, że Google Plus nie zamierza zwalniać pod tym względem. Jeśli sytuacja w dalszym ciągu będzie się utrzymywać, to już za 2 lata Facebook mógłby stracić pozycję lidera. Oczywiście za wcześnie na takie założenia, jednak trzeba pamiętać, że trendy w tym sektorze potrafią zmieniać się co kilka lat, czego przykładem jest choćby MySpace.

Taka a nie inna sytuacja rozwoju Google Plus wynika w dużej mierze z polityki firmy, która łączy kilka usług, pozwalając na korzystanie na przykład poprzez Gmaila lub Youtube. Jak widać jest to klucz do sukcesu z którego również sprawę zdaje sobie Facebook. Już teraz chce bowiem stworzyć własną wyszukiwarkę, która zapewne również będzie zintegrowana z serwisem społecznościowym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google | Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama