Reklama

Google w ciągu sekundy usuwa aż 8 pirackich linków

Walka z piractwem to po prawdzie walka z wiatrakami, jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, że proceder ten jest zakrojony na tak szeroką skalę. Tylko w ostatnim tygodniu września Google zlokalizowało i usunęło 5,3 miliona linków, które prowadziły do pirackich stron, łamiących prawa autorskie.


Daje to około ośmiu linków kasowanych w ciągu jednej sekundy. Google otrzymuje ogromną ilość zgłoszeń od właścicieli praw autorskich, którzy domagają się usunięcia wskazanych stron tudzież podstron z najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. 

Jeszcze rok temu liczba zgłoszeń oscylowała wokół 1,8 miliona tygodniowo. W ostatnim tygodniu września wyniosła 5,3 miliona, co może świadczyć o wzroście nie tylko aktywności poszczególnych firm chroniących własne produkty, ale także o ogólnym natężeniu piractwa.

Najwięcej zgłoszeń pochodzi z przemysłu muzycznego i filmowego. Zgłoszenia wysyłają wielkie wytwórnie, które ponoszą straty na każdej nielegalnie pobranej kopii. Usunięcie ich z wyszukiwarki Google obniża prawdopodobieństwo, że natrafi na nie zwykły użytkownik i ulegnie pokusie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | piractwo | piractwo internetowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje