Hasła dźwiękowe to przyszłość?

Firma Google znana jest z przejmowania mniejszych firm, które wykazują potencjał w opracowanej przez siebie technologii. Amerykański gigant po raz kolejny udał się na zakupy. Tym razem jego celem był izraelski start-up SlickLogin, który oferuje możliwość przesyłania hasła za pomocą dźwięku. Czyżby nadchodził nowy sposób logowania do usług Google?

SlickLogin sprawia, że logowanie do ulubionych usług i witryn jest niezwykle proste i przyjemne. Jeżeli strona obsługuje daną technologię, za pomocą głośników komputera wysyła niewykrywalny dla człowieka dźwięk. Wędruje on bezpośrednio do smartfona, który w odpowiedzi również emituje dźwięk. Ten jest odczytywany przez komputer i następuje poprawne logowanie do witryny.

14 lutego SlickLogin zostało przejęte przez Google. Jak zwykle nie poznaliśmy szczegółów transakcji. Nie wiadomo również, co amerykański gigant z nabytą technologią zamierza zrobić. Logika podpowiada, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać nowego sposobu logowania do usług Google.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | zabezpieczenia | hasło
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy