Reklama

Internauci kontra polski rząd

Polski internet postanowił wyrazić swoją opinię o przyjęciu przez rząd projektu nowelizacji ustawy hazardowej - społeczność otwarcie krytykuje naszych ustawodawców.

"Niech Rząd się odczepi od internetu!" - taka grupa zdobywa coraz większą popularność w serwisie społecznościowym Facebook. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej - na sobotę 23 stycznia planowana jest manifestacja, która ruszy z Placu Zamkowego. "Rząd w imię walki z terroryzmem, pedofilami i innej maści "kryminalistami" ma zamiar inwigilować użytkowników i to co robią w internecie" - czytamy w apelu wystosowanym na stronie Blackout Europe Polska. Także Wrocław dołączył do miast, które zorganizują swoją manifestację.

W krytykę rządu otwarcie włączyła się także Polska Partia Piratów, która (ze swoimi europejskimi odpowiednikami) wystosowała wcześniej list otwarty do polskich Eurodeputowanych w celu uzyskania informacji na temat ich stanowiska w związku z Pakietem Telekomunikacyjnym oraz poparciem poprawki 138.

Reklama

Wystosowany został także list do Prezydenta RP. "To, co planuje się wprowadzić jest po prostu nową formą cenzury, znanej Panu dobrze z poprzedniego ustroju" - czytamy w liście.

Bez wątpienia nie jest to koniec kontrowersji wokół nowelizacji ustawy.

ŁK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy