Reklama

Koniec technologii Flash?

Setki tysięcy stron w internecie opiera się całkowicie na technologii Adobe Flash. Problem w tym, że na urządzeniach mobilnych często występują problemy z wyświetlaniem animacji Flash; w szczególności dotyczy to smartfonów i tabletów Apple.

Z każdym dniem wzrasta liczba osób, które korzystają z zasobów internetu przy pomocy urządzenia przenośnego. Technologie, w jakich wykonywane są strony, muszą więc być dostosowane do tych, które są obsługiwane przez mobilne urządzenia. Tutaj właśnie pojawia się problem - Adobe Flash. Wykonawcy stron internetowych stoją więc przed dużym dylematem - czy wciąż wykorzystywać tę popularną technologię, czy też może zrezygnować z niej i wykorzystywać inne techniki, w przypadku których nie będzie problemu z działaniem na urządzeniach mobilnych.

Już w listopadzie 2011 r. przedstawiciele Adobe ogłosili, że zamierzają wstrzymać prace nad obsługą technologii Flash w przeglądarkach mobilnych. "Większość zainteresowania skierowana jest obecnie na Flash dla aplikacji" - mówi Ben Forta, odpowiedzialny w Adobe za relacje z deweloperami. "W przeszłości Flash przydawał się tam, gdzie przeglądarka nie mogła dać sobie rady - jeśli miało być wyskakujące menu, używało się Flasha. Teraz nikt już go do tego nie używa" - dodaje.

Specjaliści twierdzą, że wsparcie dla technologii Flash zniknie całkowicie nie tylko dla urządzeń mobilnych, ale i komputerów osobistych. Dodają jednak, że na pewno nie stanie się to w bliskiej przyszłości.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama