Leki na receptę na abonament? To nie przyszłość. To pomysł Amazonu

Amazon wpadł na dość niecodzienny pomysł. Wymyślił RxPass. W ramach nowej subskrypcji ci, którzy korzystają z usługi abonamentowej platformy mogą mieć dostęp do leków na receptę. Opłata jest stosunkowo niska, a usługa ma ułatwić dostęp do medykamentów.

  • Amazon ogłosił nową subskrypcję. Jej nazwa to RxPass. Usługa raczej nie jest droga — kosztuje 5 dolarów, czyli około 22 złote. 
  • Do tego trzeba jednak doliczyć standardowy abonament Prime, który np. w Polsce kosztuje 49 zł rocznie albo 10,99 zł miesięcznie. Opłata obejmuje koszt dostawy i jest dodawana do opłaty Prime. 
  • Jest też zryczałtowana — nie wzrasta, jeśli w konkretnych miesiącach będziemy potrzebowali zrealizować więcej recept.

Reklama

Leki mogą być dostarczane co miesiąc albo co kwartał, w zależności od naszego zapotrzebowania. W ramach subskrypcji zdobędziemy leki, które stosuje się przy ponad 50 powszechnych dolegliwościach i chorobach. Znajdziemy tam między innymi środki na wysokie ciśnienie krwi, utratę włosów, stany lękowe czy refluks żołądkowo-przełykowy. 

Amazon zaznacza, że dzięki abonamentowi nie musimy już porównywać cen w wielu aptekach czy obliczać wysokość składki ubezpieczeniowej. Lista dostępnych leków jest opublikowana na stronie Amazon Pharmacy, na której wyszukamy je również po dolegliwościach, co jest wygodne, jeśli przepisane nam leki nie były nam dotychczas znane. 

Jak twierdzi firma, już ponad 150 milionów Amerykanów ma dostawać jeden lek lub więcej właśnie dzięki nowej subskrypcji RxPass.

Czy leki na receptę na Amazonie to dobra oferta dla ciebie? Nie, bo mieszkasz w Polsce

Brzmi dobrze? Być może to rozwiązanie byłoby korzystne dla tych, którzy mają problem z przemieszczaniem się albo po prostu mają mało czasu oraz zbyt dużo na głowie i trudno im zapamiętać o realizowaniu recept na bieżąco. 

Dostawę leków możemy też monitorować, bo serwis udostępnia aktualizacje statusu. Z RxPass można zrezygnować w każdym momencie, a subskrypcja zostanie anulowana, jeśli zdecydujemy się zrezygnować z abonamentu Prime. 

Niestety z usługi nie skorzystamy w Polsce — dostępna jest ona jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama