Reklama

Lepsze strony www dzięki Google

Google chce ulepszyć strony internetowe, aby mogły działać nawet w trybie offline. Na czym polega pomysł o nazwie Service Workers?

Na konferencji O'Reilly Velocity w Nowym Jorku inżynier oprogramowania Google Alex Russell mówił, że strony internetowe powinny działać nawet w trybie offline. Service Workers to nowy typ przeglądarki, która będzie przechowywać w pamięci urządzenia wybrane elementy stron, aby były dostępne zawsze. Pod tym względem miałby przypominać aplikacje. Jeśli w trakcie ładowania strony nagle utracimy dostęp do sieci, to zamiast komunikatu o błędzie dostaniemy np. sam tekst - czytamy na łamach serwisu Engadget.

Takie rozwiązanie przyspieszy również proces ładowania stron, ponieważ niektóre ich elementy będą się  znajdowały w pamięci urządzenia.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | internet

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama