Reklama

Niebezpiecznik.pl: Atak phishingowy na klientów mBanku

Trwa atak phisingowy na klientów mBanku. Internauci otrzymują fałszywe maile informujące o rzekomym zablokowaniu "dostępu do serwisu transakcyjnego mBank". Aby go odblokować, musimy podać swoje dane do logowania i karty płatniczej - czytamy w serwisie Niebezpiecznik.pl. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić.


Metoda działania cyberprzestępców w takiej sytuacji jest zawsze taka sama - maile rozsyłane są do jak największej liczby internautów, nie tylko klientów mBanku. Złodzieje liczą na to, że korespondencja dotrze do osób korzystających z usług mBanku, i będą one na tyle nieuważne, że podadzą swoje dane.

Po kliknięciu na link trafiamy na fałszywą stronę, na której pojawia się prośba o podanie danych do logowania i karty płatniczej. Pod żadnym pozorem nie należy wpisywać tego typu informacji - ani w tym przypadku, ani w przypadku jakiegokolwiek innego banku.  Instytucje finansowe korzystające z bankowości internetowej nigdy nie wysyłają do klientów korespondencji elektronicznej z prośbą o podanie PIN-u, hasła do konta i tym podobnych. 

Poniżej umieszczamy treść nieprawdziwej informacji, jaką otrzymują internauci (treść maila opublikowana przez Niebezpiecznik.pl)

Reklama

"Dostęp do serwisu transakcyjnego mBank został tymczasowo zablokowany!

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy konto w systemie mBank, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta.
W celu uzyskania informacji oraz odblokowania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:

www.online.mbank.pl

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół mBank
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z mLinia 801 300 300

Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Senatorska 18, 00-950 Warszawa, Oddział Bankowości Mobilnej w Łodzi, zarejestrowany przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000025237, posiadający numer identyfikacji podatkowej NIP: 526-021-50-88, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym, którego wysokość według stanu na dzień 01.01.2016 r. wynosi 168.955.696 zł (w całości wpłacony)".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama