Pierwsza polska kryptowaluta już w obiegu

Kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Dogecoin zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Uniezależnienie od jakiegokolwiek banku i pełna anonimowość podczas transakcji przyciągają kolejne rzesze użytkowników. Już niedługo w Polsce pojawi się pierwsza wirtualna waluta, która była przygotowywana przez siedem lat.

Billon będzie całkowicie niezależny od banku centralnego. Jego emitentem będzie prywatny Alior Bank, który nad wirtualną walutą pracuje już od ponad 7 lat. Kurs waluty został ustalony na 1:1 w stosunku do złotówki. Wirtualny pieniądz będzie jednak można rozmieniać na drobne, np. 1/10 grosza.

Korzystanie z wirtualnej waluty będzie darmowe i w pełni anonimowe. Billon to nic innego, jak cyfrowy plik zapisany na naszym urządzeniu. Zasady działania są podobne, jak w przypadku Bitcoinów, choć polskiej waluty nie będzie można "wydobywać".

Osoba chcąca wejść w posiadanie billonu będzie po prostu musiała wpłacić odpowiednią kwotę w złotówkach w miejscu, w którym płatności cyfrową walutą będą obsługiwane. Jeżeli urządzenie, na którym wirtualny plik będzie zapisany, zostanie zgubione, przepadną również pieniądze.

Niestety aktualnie nie wiemy nic na temat zabezpieczeń tego typu płatności. Billonu nie można również nazwać kryptowalutą, gdyż w jego posiadanie można wejść wyłącznie dzięki wpłacie złotówkowej. Cyfrowa waluta ma się pojawić w obiegu jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku. Czy jednak zdobędzie popularność? Tego nie wiadomo.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Polska | bitcoin | waluta | złoty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama