Samsung ustanawia nowy rekord w prędkości sieci 5G. Wynik 2 razy lepszy od Ericssona

Trwa zażarta walka pomiędzy technologicznymi gigantami w kwestiach ustanawiania coraz to nowych rekordów w prędkości przesyłania danych w sieci przyszłości 5G. Ta technologia jest podstawą rozwoju cywilizacji.

Samsung ustanawia nowy rekord w prędkości sieci 5G. Wynik 2 razy lepszy od Ericssona
Samsung ustanawia nowy rekord w prędkości sieci 5G. Wynik 2 razy lepszy od EricssonaGeekweek - import

Samsung zaskakuje nowym osiągnięciem i pokazuje, że w sieci 5G tkwi niesamowity potencjał. W trakcie eksperymentów zainicjowanych przez Koreańczyków, przesył danych osiągnął zawrotną prędkość 8,5 Gb/s. To niemal 2 razy szybciej od niedawnego rekordu ustanowionego przez firmę Ericsson (4,3 Gb/s).

Samsung eksperymentuje z technologią mmWave. Dzięki rozwiązaniu MU-MIMO, inżynierowie połączyli ze stacją bazową kilka urządzeń i zainicjowali na nich przesył danych w wielu strumieniach. Test odbył się na częstotliwości 800 MHz. Co najważniejsze, prędkość transferu danych była identyczna na stacji bazowej i w przypadku sprzętu końcowego u użytkownika.

Prędkość przesyłu danych to kluczowa kwestia rozwoju najróżniejszych technologii, które mają wpływ na całą cywilizację. Szczególnie ma to bardzo ważny wymiar w dzisiejszych czasach, gdy walczymy z pandemią i siedzimy w domach. Globalna sieć jest mocno przeciążona. Bezprzewodowe systemy sieci 5G mogą okazać się prawdziwym zbawieniem.

5G to prawdziwa rewolucja, na miarę pojawienia się na rynku pierwszych smartfonów. Dzięki tak szybkiej transmisji danych, będziemy mogli skomunikować ze sobą urządzenia Internetu Rzeczy, autonomiczne samochody i roboty. Nasze życie stanie się prostsze, nasze horyzonty wiedzy znacznie się poszerzą, a podróżowanie po świecie stanie się o wiele bezpieczniejsze.

Technologiczni giganci chcą z pomocą sieci 5G stworzyć docelowo coś na wzór globalnej świadomości, w której wszystkie dane gromadzone przez miliardy najróżniejszych urządzeń będą natychmiast przesyłane do chmur obliczeniowych, a później będą trafiały do inteligentnych gadżetów, z których będziemy korzystać każdego dnia w domu, pracy i podczas wypoczynku.

Źródło: GeekWeek.pl/Samsung / Fot. Samsung

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas