Scjentolodzy i klipy z udziałem Toma Cruise'a

Kilka dni po atakach grupy określającej się jako Anonimowa wymierzonych w serwisy internetowe Kościoła Scjentologii, organizacja skomentowała zamieszczony przez napastników klip w serwisie YouTube.

Rzeczniczka prasowa Kościoła Scjentologii Karin Pouw wydała oświadczenie, w którym skupiła się na zapisie wideo przedstawiającym Toma Cruise'a (film umieszczono m.in. na stronach YouTube'a).

W oświadczeniu możemy przeczytać, że wystąpienie aktora było prywatnym wydarzeniem, na które zaproszono około 5000 scjentologów, a jego zapis wideo został nielegalnie upubliczniony. Według Pouw w klipie zaprezentowano wyrwane z kontekstu wypowiedzi z zamiarem stworzenia kontrowersyjnego i śmiesznego obrazu. Według organizacji zamiarem publikujących klipy z udziałem Cruise'a było wprowadzenie w błąd wyszukiwarek internetowych, tak by fraza "Kościół Scjentologów" kierowała użytkowników na zmanipulowane, w opinii przedstawicieli, treści.

Reklama

Kościół nie ustosunkował się do ostatnich ataków DDoS, ale uzasadnił podejmowane czynności prawne zmuszające operatorów YouTube'a do usuwania klipów z Tomem Cruise'em.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: youtube | scjentolodzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy