Steam szpieguje swoich użytkowników

Steam to popularna platforma cyfrowej dystrybucji gier i jednocześnie niezbędny program do uruchamiania wielu tytułów na naszym komputerze. Klient został wyposażony między innymi w mechanizmy zabezpieczające przed oszukiwaniem (cheatowaniem) w poszczególnych grach. Jak się okazuje, mogą one także szpiegować swoich użytkowników.

Na Reddicie pojawił się zdekompilowany kod usługi VAC, która jest odpowiedzialna za wykrywanie oszustw graczy (np. podmienionych plików gry). Niestety wnikliwa analiza wykazała, że firma Valve poprzez moduł ten zbiera również informacje na temat swoich użytkowników.

VAC przeszukuje bowiem pamięć podręczną DNS a następnie zapisuje ją w swoim rejestrze. W praktyce Valve ma dostęp do historii wszystkich stron internetowych, jakie przeglądamy na komputerze, gdzie zainstalowany jest Steam.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że Valve prześwietla je w poszukiwaniu nielegalnych stron internetowych, na których znaleźć można wszelkiego rodzaju hacki do gier. Nawet jeżeli faktycznie tak jest, cały proceder jest niezwykle podejrzany, szczególnie w aspekcie ostatnich wydarzeń związanych z Edwardem Snowdenem.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steam | szpiegowanie | Valve | gry komputerowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama