YouTube Mix - nowa funkcja w fazie testów

​YouTube Mix to zupełnie nowa funkcja, która jest aktualnie testowana przez twórców serwisu. Pozwoli ona na wygenerowanie losowej listy filmów, którymi użytkownik powinien być zainteresowany - przynajmniej w teorii.


Właściciel serwisu YouTube - firma Google, znany jest z zamiłowania do kolekcjonowania sporej ilości danych na temat swoich użytkowników. Być może po raz pierwszy zostanie to wykorzystane w dobrym celu. YouTube Mix na podstawie historii obejrzanych przez nas filmów automatycznie wygeneruje listę 50 video, którymi być może będziemy zainteresowani. 


Poszczególne pozycje na liście możemy dowolnie przewijać, omijać, powtarzać (czyżby serwis został w końcu wzbogacony o funkcję powtarzania pojedynczego klipu?) itp. Nie wiadomo do końca, na podstawie czego algorytm będzie dobierał odpowiednie wideo, jednakże można się domyślać, iż prześledzi on historię naszej aktywności. Dlatego też istnieje spore prawdopodobieństwo, że ludzie lubiący oglądać zabawne koty, dostaną ich jeszcze więcej.

Abstrahując od tych przemiłych zwierzaków, YouTube Mix może okazać się cennym źródłem muzycznych odkryć. Niektórzy użytkownicy mieli już okazję przetestować tę funkcję i zgodnie twierdzą, iż jest to idealne narzędzie do odkrywania nowych wykonawców.

Nie wiadomo natomiast, kiedy YouTube Mix oficjalnie pojawi się w serwisie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy