Zmienia się technologia, zmieniają się ludzie

Rozwój technologii stosunkowo przyczynił się do ułatwienia nam pracy, a także życia. Dziś można śmiało stwierdzić, że jest to czynnik decydujący o lifestyle'u. Nasze przyzwyczajenia stają się coraz częściej uzależnione od dostępnych urządzeń.

Jeszcze kilka lat temu zwykliśmy korzystać ze stacjonarnych komputerów i telefonów, które były dostępne jedynie w obszarze naszego domu, a nawet jednego pokoju. Zarówno telefon, jak i komputer zajmowały standardowe miejsce w gospodarstwie domowym. Dziś telefon możemy śmiało nosić w torebce czy kieszeni, a komputer zapakować do plecaka i podróżować z nim w każde miejsce na świecie.

Pierwszy model Nokii 5110 posiadał jedynie kilka możliwości. Jej użytkownik mógł pozwolić sobie m.in. na wykonywanie połączeń czy zapisywanie spotkań w kalendarzu. Obecnie telefony służą już nie tylko do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, ale także do przeglądania stron internetowych, wysyłania maili i robienia zdjęć dobrej jakości.

Reklama

Czy laptopy odchodzą na emeryturę?

Szybki rozwój urządzeń elektronicznych przyzwyczaił nas do ciągłych innowacji. Rok temu nowoczesne były dla nas laptopy, jednak teraz powoli wypierają je o wiele mniejsze i jeszcze bardziej mobilne tablety. Dla laika jest to mały, płaski ,,komputerek'' wyglądający jak zeszyt. Od zeszytu różnią się jednak posiadaniem dotykowego ekranu, wbudowanego systemu operacyjnego (iOS lub Android), WiFi, GPS, a także możliwością instalowania aplikacji.

Służą przede wszystkim do konsumpcji środków masowego przekazu - przeglądania stron www, pisania maili, czytania e-booków, oglądania filmów, słuchania muzyki, edytowania tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, przygotowywania prezentacji. Od laptopów różnią się przede wszystkim rozmiarem, bardziej wytrzymałą baterią (7-10h), dotykowym ekranem, większą mobilnością i wygodą korzystania.

Pewne jest jednak to, że nie są w stanie w pełni zastąpić wszystkich funkcji komputerów. Tablety są również kilkakrotnie droższe od laptopów, nie oznacza to jednak, że niedługo ta sytuacja się nie zmieni. W wielu środowiskach tradycyjne laptopy zostały już całkowicie zastąpione bardziej mobilnymi tabletami. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesne formy aktywnego spędzania wolnego czasu

Nowa technologia idzie w parze z nowymi formami rozrywki. Zapewne nikomu nie jest obcy świat gier. Bardzo rozpowszechnione są gry i zabawy ruchowe znane nam z najmłodszych lat szkolnych. Jednak czy będąc dorosłymi ludźmi też możemy pozwolić sobie na taką zabawę?

Powszechnie mówi się o zdrowym trybie życia, o konieczności wykonywania ćwiczeń fizycznych dla poprawy samopoczucia i kondycji. Świat gier nie zapomniał o tychże formach. Szczęśliwi mogą być posiadacze Xbox 360 od Microsoft. Dzięki tej konsoli, posiadającej kontroler ruchu, możemy śmiało tańczyć, skakać, a nawet bić się z wirtualnym przeciwnikiem.

Dostępne są różne plansze: aerobik, walka, wyścigi samochodowe, a nawet specjalne ćwiczenia fizyczne - wszystko wedle upodobań. Już nie umiejętność sprawnego obsługiwania się dżojstikiem, czy klawiaturą komputera decyduje o naszym wyniku, lecz nasze osobiste zaangażowanie w grę za pośrednictwem autentycznych ruchów naszego ciała.

Chcąc korzystać z tego rodzaju rozrywki z łatwością możemy ułatwić sobie to zadanie poprzez internet. Serwis taki jak promocyjni.pl podpowie nam gdzie i za ile można nabyć takie gadżety, a także zasugeruje najlepsze okazje cenowe oraz gazetki promocyjne.

Paulina Frankowska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: technologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy