Zuckerberg: Do 2030 roku będziemy się teleportować, zamiast podróżować po świecie

Szef Facebooka nie ustaje w swoich wysiłkach realizacji wielkiego planu, który zakłada przeniesienie ludzkości do świata wirtualnego. Dzięki temu zadbamy o środowisko naturalne i będziemy mieli stały kontakt z najbliższymi.

Mark Zuckerberg kolejny raz zapowiedział, że jego życiowym projektem jest umieszczenie nas, naszej rodziny, przyjaciół i znajomych w świecie wirtualnej rzeczywistości. Te wszystkie dobrodziejstwa XXI wieku będą możliwe dzięki niesamowitym i wciąż powiększającym się możliwościom naszych smartfonów, technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR), a w przyszłości inteligentnych soczewek.

Facebook kilka lat temu udostępnił usługę Spaces, z której pomocą możemy wirtualnie przenieść się np. na rajską plażę czy stację kosmiczną. W tych pięknych okolicznościach przyrody możemy zrelaksować się i porozmawiać ze znajomymi. Technologia ta wykorzystuje kamery w naszych urządzeniach mobilnych. Rejestruje nasz wizerunek i umieszcza w świecie wirtualnym. Podobnie odbywa się to z innymi osobami, z którymi możemy obcować w specjalnych pokojach.

Reklama

Szef Facebooka zapowiada jednak, że najlepsze nadjedzie do 2030 roku. Wówczas większość ludzi na świecie będzie mogła teleportować się do swoich bliskich tylko za pomocą technologii VR od największego serwisu społecznościowego świata. Zuckerberg uważa, że dzięki temu rozwiążemy problem emisji zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ nie będziemy musieli często fizycznie przemieszczać się, a przy tym nasze więzi z bliskimi będą o wiele trwalsze, niż miało to miejsce dotychczas.

Miliarder jednocześnie uważa, że jego technologia nie ma zamiaru konkurować np. z piątkowymi spotkaniami znajomych czy wyeliminować podróże na wakacje, ale pozwolić 1-procentowi ludzi ograniczyć zbędne podróże i zastąpić je teleportacją VR. Eksperci od ekologii podkreślają, że tylko 1 procent ludzi na świecie odpowiada za połowę emisji gazów cieplarnianych uwalnianych do atmosfery przez samoloty.

Źródło: GeekWeek.pl/Facebook/The Verge / Fot. Microsoft

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama