Asus zapowiada tablet z Windows 8

Ledwie Microsoft zaprezentował deweloperską wersję Windows 8, a już posypały się deklaracje od przeróżnych producentów. Wiemy już, że tablety z Windows 8 planuje Dell, MSI, Hewlett Packard, a być może nawet Nokia... Do tego wyśmienitego grona dołączy także Asus.

Wszystko wskazuje na to, że Windows 8 zadebiutuje na rynku w sierpniu 2012 roku i mimo, że do tego momentu zostało jeszcze mnóstwo czasu, wiadomo już, że będzie niesamowicie pożądanym systemem na tabletach. Popularność tą chcą wykorzystać producenci tego typu sprzętu, w tym także Asus. Według dokumentów producenta, które pojawiły się w sieci, tablet Asusa z Windows 8 pojawi się na rynku w trzecim kwartale 2012 roku.

Dotychczas spekulowano, że Asus Transformer Prime będzie urządzeniem dostępnym w dwóch wersjach: jedna z Androidem Ice Cream Sandwich (teraz już wiemy, że początkowo będzie z Honeycomb), druga natomiast z Windows 8 - to niestety jest nierealne ze względu na datę rynkowego debiutu najnowszej odsłony systemu Microsoftu (najprawdopodobniej sierpień 2012). Jaki więc będzie tablet Asusa z "Ósemką" na pokładzie? Tego na razie nie wiadomo.

Jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek spekulacje odnośnie parametrów technicznych tabletu Asusa z Windows 8. Niemniej jednak warto poczekać na drugą połowę przyszłego roku, bo zapowiada się niezwykle ciekawie - nie tylko ze względu na urządzenia Asusa, ale także pozostałych producentów, którzy zapowiedzieli już walkę o klientów zainteresowanych tabletami z Windows 8.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: HP | tablet | Asus | Windows | Tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama