Google: Siri, poznaj Majel

Google szykuje się do wojny z Apple na wirtualnych asystentów w smartfonach. Już wkrótce na drwiny Siri odpowiedzieć może Majel.

System rozpoznawania głosu w telefonach komórkowych nie jest niczym nowym, ale Siri od Apple wprowadziła ten rodzaj komunikacji na zupełnie nowy poziom. Nic więc dziwnego, że posiadaczom iPhone'ów pozazdrościli właściciele smartfonów z Androidem. Ku pokrzepieniu ich serc, Google pracuje nad swoją własną wersją wirtualnego asystenta o kodowej nazwie Majel.

Projekt powstaje z oficjalnego ramienia Google'a, zatem można spodziewać się, że liczne niedoróbki spotykane w aplikacjach pokroju Iris od firmy Dexetra zostaną wyeliminowane. Majel będzie można nazwać pełnoprawnym odpowiednikiem Siri pod Androidem.

Nazwa Majel pochodzi od Majel Barett - żony twórcy legendarnej serii "Star Trek" Gene Roddenberry'ego - która użyczała swojego głosu pokładowemu komputerowi statku Enterprise. Ekipa z Mountain View wzorce ma bez wątpienia dobre.

Nie jest pewne w której wersji Androida system Majel miałby zadebiutować, choć niewykluczone, że znajdziemy go już w urządzeniach zarządzanych przez Ice Cream Sandwich.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Siri | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy