Google wypuszcza Androida 4.1.2 - co nowego?

Android Open Source Project został wzbogacony o nową wersję systemu - 4.1.2. Uszczęśliwieni zostali przede wszystkim właściciele Nexusa 7, który dostał tryb horyzontalny w widoku głównym.

Aktualizację zapowiedział Jean-Baptiste Queru w wątku na Google Groups. Jak sam pisze, to tylko niewielkie ulepszenia, zresztą adekwatne do skromnej zmiany numeru wersji.

Android 4.1.2 na razie jest dostępny dla Nexusa 7 i otrzymali go już pierwsi użytkownicy. Oczywiście nowa wersja wprowadzana jest stopniowo. Jest to aktualizacja OTA, ale jeśli ktoś nie lubi czekać, może ją łatwo zainstalować na własną rękę, rootowanie urządzenia nie jest wymagane.

Świeże oprogramowanie wprowadza przydatne dodatki, przede wszystkim tryb horyzontalny w widoku pulpitów i siatki aplikacji - ich brak był odczuwalny.

Ale to nie wszystko - kolejnym usprawnieniem jest korzystanie z rozszerzonych powiadomień. Do tej pory można było je rozwijać dwoma palcami, co było trochę niepraktyczne i niezbyt intuicyjne. Teraz sprawę ułatwiono i wystarczy przeciągnąć palcem w dół. Z drugiej strony niepotrzebnie skomplikowano zwijanie powiadomienia.

Reklama

Naturalnie Nexus 7 nie będzie jedynym urządzeniem z nowym Androidem. Już niedługo możemy się spodziewać aktualizacji dla Galaxy Nexusa, Nexusa S oraz Motoroli Xoom.

Korzyści dla użytkowników telefonów będą o wiele mniejsze. Standardowo 4.1.2 wprowadza setki drobnych poprawek, ale zmian widocznych dla przeciętnego użytkownika jest jak na lekarstwo.

Redakcja Android Police, bazując na najnowszym Cyanogenmodzie, szukała różnic w systemie i aplikacjach. Znaleziono tylko minimalne zmiany w interfejsie - niezauważalne, jeśli nie ma się bezpośredniego porównania, np. w ustawieniach lub nawet podświetlaniu przycisków software'owych.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy