HTC Sensation XL - to nie jest telefon Dr. Dre

Najnowsze dzieło Tajwańczyków jest pełne sprzeczności. Cena i przekątna ekranu sugerują najwyższą półkę. Pozostałe elementy wyposażenia i wykonanie mówią coś zupełnie innego. Jaki naprawdę jest HTC Sensation XL?

Bolączką HTC było słabe zaplecze multimedialno-fotograficzne. Pierwsze zmiany w postaci technologii Dolby Mobile i SRS producent zaimplementował do Desire HD. Kamieniem milowym okazała się jednak współpraca z nieistniejącym już duetem Monster Beats. W efekcie na rynku zadebiutowały niemalże audiofilskie modele Senstaion XE i Sensation XL.

"Białas" z krwi i kości

Z tłumu wyróżnia się rozmiarem i kolorem. Projekt obudowy jest natomiast przeciętny i nijak ma się do tego, co zaprezentowali pozostali przedstawiciele linii Sensation. Odstaje również w kwestii wykonania. Pomiędzy poszczególnymi elementami można dopatrzeć się znacznych przerw, a całość delikatnie skrzypi pod mocniejszym naciskiem palców.

Model XL wyposażono w naprawdę duży, bo 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Oferuje on dobre odwzorowanie kolorów, ale nie radzi sobie z czarną barwą. Zastanawia mnie dlaczego producent zdecydował się na rozdzielczość WVGA, skoro w mniejszych Sensation i Sensation XE mamy do czynienia z jakością qHD 540 x 960 pikseli. Standardowe WVGA ma jednak swoje plusy - działają na niej wszystkie aplikacje, czego nie można powiedzieć o qHD.

Reklama

Android w wersji 2.3.5 spisuje się bez zarzutu. Zastosowane podzespoły gwarantują płynne działanie, a bateria o pojemności 1600 mAh zapewnia około 2 dni pracy. Istotnym minusem w kwestii wyposażenia jest brak slotu kart microSD. Użytkownicy muszą zadowolić się 16 GB wbudowanej pamięci.

Lowrider wśród komórek

Najważniejszym elementem testowanego giganta jest jakość odtwarzanej muzyki. Połączenie systemu Beats Audio z nausznymi słuchawkami Monster Beats by Dr.Dre Solo daje oszałamiający efekt w przypadku gatunków pop, dance, hip hop, czy dubstep. Mocno podbity bas brzmi tutaj naprawdę potężnie. Do słuchania nastrojowej muzyki radziłbym wyłączyć tryb Beast Audio i skorzystać z equalizera.

Warto wiedzieć, że w zestawie znajdują się słuchawki dokanałowe. W każdą inną wersję można się zaopatrzyć na własną rękę. Cena testowanych przez nas Solo wynosi 700 zł, a za najpotężniejsze Pro trzeba zapłacić nawet 1500 zł.

XL, może XS?

Telefony z charakterystycznym czerwonym "b" na obudowie charakteryzują się wysokiej jakości dźwiękiem, a do zestawu dołączane są modne słuchawki dokanałowe. To świetne połączenie może poważnie zawrócić w głowie. Stan euforii powinien minąć w momencie, kiedy zdamy sobie sprawę z ceny urządzenia, która waha się od 2230 do 2700 zł. W głowie natychmiast rozbłyśnie czerwona lampka, w blasku której jawić się będzie pytanie: "czy warto?".

PLUSY:

+ duży ekran o dobrym odwzorowaniu kolorów,

+ świetna jakość muzyki,

+ dobre słuchawki w zestawie,

+ długość życia baterii.

MINUSY:

- wykonanie,

- brak slotu kart micro SD,

- cena.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Dr. Dre | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy