Jeff Bezos wie jak ograniczyć absurdalne patenty

Okopywanie się patentami prowadzi ostatecznie do tego, że zamiast na innowacje i rozwój, pieniądze wydaje się na prawników, którzy mają bronić tego, co już się osiągnęło. Najlepiej gdyby nie trzeba było toczyć sporów o patenty. Jeff Bezos ma nawet pomysł jak zakończyć to szaleństwo.

- Kocham technologię, kocham wynalazki. Lubię zmiany a teraz nastała złota era urządzeń mobilnych - powiedział Bezos w rozmowie z Metro dodając, że trwające aktualnie potyczki prawne pomiędzy największymi producentami prowadzą do ograniczenia innowacyjności. Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby wypracowanie nowych zasad przyznawania patentów, które mogłyby wyeliminować część absurdów, jakie mają obecnie miejsce.

- Rządy powinny przyjrzeć się patentom i sprawdzić czy nie należałoby zmodyfikować tych praw; Wydaje mi się, że niektóre z tych batalii są szkodliwe dla społeczeństwa. Patenty powinny prowadzić do rozwoju innowacyjności ale teraz zaczynamy żyć w świecie, w którym mogą ją zdusić - dodał.

Biorąc pod uwagę absurdy jakie co jakiś czas się pojawiają, trudno się z nim nie zgodzić. Które państwa pierwsze powinny zmienić swoje ustawodawstwo? Bezos nie powiedział tego wprost, ale jest chyba tylko jeden kraj na świecie, w którym można otrzymać patent na "płaski, prostokątny komputer."

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: patent | Jeff Bezos | Amazon | wojna patentowa | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy