Ludzie wolą zeszłoroczne smartfony

Wszyscy producenci telefonów komórkowych starają się przekonać ludzi do zakupu swoich najnowszych produktów. Jak pokazują statystyki nie idzie im to najlepiej.

Zgodnie z najnowszymi raportami cztery z 5 najlepiej sprzedających się smartfonów zostały pokazane światu w 2010 roku lub wcześniej.

Na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych telefonów znalazł się produkt Apple'a iPhone4, tuż za nim uplasował się jego starszy brat iPhone 3GS. Na trzecim miejscu uplasował się działający pod kontrolą Androida HTC EVO 4G. Piątą, ale mimo tego nadal imponująca pozycję zajął najmniej znany telefon z wymienionych Samsung Intensity . Jedyny telefon wyprodukowany w 2011 roku - Samsung Inspire 4G uplasował się na czwartej pozycji. - poinformował serwis internetowy Wired.

Dane takie nie zaskakują specjalnie, gdyż naturalną tendencją na rynku smartfonów jest to, iż starsze generacje telefonów tanieją w momencie ukazania się na rynku ich nowszych wersji, bądź całkowicie nowych modeli, które często pod względem wielu parametrów są dwa razy lepsze od gadżetów z 2010 roku. Niższa cena przyciąga rzesze nowych klientów, którzy często nie decydują się na zakup telefonów od razu po ich wprowadzeniu na rynek.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | iPhone | Apple | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy