Poważna luka w smartfonach HTC z Androidem

Artem Russakovskii z serwisu Android Police nie wiedział, jak skomentować odkrycie luki w smartfonach HTC z Androidem. Wadliwe zabezpieczenie urządzeń daje prostym aplikacjom dostęp do książki telefonicznej, SMS-ów, danych z GPS-u i wielu innych istotnych informacji.

Co najmniej kilka smartfonów wyprodukowanych przez HTC posiada tę lukę - autor odkrycia wspomina między innymi o modelach EVO 3D i Thunderbolt. To właśnie ich posiadacze powinni dwa razy się zastanowić przed daniem dowolnej aplikacji dostępu do android.permission.INTERNET, czyli do najzwyklejszej w świecie możliwości łączenia się z internetem po to, by na przykład pokazywać reklamy.

Problem w tym, że wraz z umożliwieniem dostępu możliwe jest dotarcie do: listy kont użytkowników, adresów e-mail i danych na temat synchronizacji, numerów telefonów umieszczonych w dzienniku smartfona, adresatów SMS-ów i zaszyfrowanej ich zawartości (sprawdzane jest, czy da się ją odszyfrować) oraz pełnych ciekawych informacji logów systemowych.

Reklama

Wygląda na to, że nieświadomi niczego posiadacze najnowszych smartfonów z Androidem od HTC noszą w kieszeni wyjątkowo niebezpiecznego kreta.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama