Samsung liderem sprzedaży smartfonów?

Wydawać by się mogło, że w sprzedaży smartfonów Apple jest wciąż niekwestionowanym liderem. Najnowszy raport uwzględniający sprzedaż w drugim kwartale mówi jednak, że na pierwszej pozycji mogła nastąpić zmiana.

Podane w nim wyniki nie są co prawda jeszcze oficjalne, ale gdyby się potwierdziły, mielibyśmy do czynienia z istotnym przetasowaniem na rynku. Dane mówią bowiem o 18-21 mln smartfonów sprzedanych przez Samsunga, podczas gdy w tym samym okresie, Apple sprzedało "zaledwie" 20,3 mln. Z

atem jeśli oficjalne dane Samsunga potwierdzą sprzedaż na poziomie około 21 mln sztuk, Koreańczycy zostaną nowym liderem. Trzecie miejsce zajmuje Nokia z 16,7 mln sprzedanych sztuk.

Motorem napędowym sprzedaży słuchawek koreańskiego koncernu była oczywiście premiera Galaxy S II, który do dziś sprzedaje się znakomicie. Oprócz tego Samsung wciąż dobrze radzi sobie w segmencie tanich smartfonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że dużo łatwiej jest sprzedać 21 mln sztuk telefonów oferując kilkadziesiąt ich modeli, niż tylko 1 czy 2 modele iPhone'a (3GS i 4).

Reklama

Ciekawe, jak będą wyglądać podobne zestawienia po premierze iPhone'a 5, o ile w końcu do niej dojdzie.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Samsung | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy