System Android 4.1 to Jelly Bean

Wygląda na to, że Google samo odsłoniło przedpremierowo informacje na temat nadchodzącej aktualizacji Androida. Nowa wersja tego systemu mobilnego będzie nosić nazwę kodową Jelly Bean i zostanie oznaczona numerkiem 4.1, a nie 5.0, jak zakładali niektórzy.

Informacje te ujrzały światło dzienne przypadkowo, a źródłem przecieku jest samo Google. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu Amerykanie mają możliwość zakupu Galaxy Nexusa bezpośrednio przez sklep Google Play. Niedawno na stronie informującej o cechach smartfonu od Google pojawiła się informacja, że wkrótce otrzyma on aktualizację systemu do wersji Android 4.1 o nazwie rozpoczynającej się literami "Jell" - reszta tekstu została ucięta.

Pojawiła się też nowa miniaturka Galaxy Nexusa i możemy być pewni, że jedną ze zmian w Androidzie 4.1 będzie nowa tapeta i odświeżony widżet wyszukiwania. Co ciekawe, został on przedstawiony kilka dni wcześniej, w podglądzie oficjalnej aplikacji Google I/O.

Wygląda na to, że kolejna odsłona Androida nadejdzie już wkrótce. Zapewne zostanie ona zaprezentowana wraz z tabletem sygnowanym logo Google i możemy być pewni, że jednym z pierwszych urządzeń, na które trafi będzie Galaxy Nexus.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android | Android 4.1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy