Test Samsung Wave 3 - bada wcale nie odpada

Czy w świecie zdominowanym przez Androida, iOS oraz mobilną wersję Windowsa, nie ma miejsca na nic nowego? Niektórzy producenci starają się wyłamać z hegemonii wspomnianej trójki, co często kończy się katastrofą. Jak jest w przypadku Samsunga Wave 3 z systemem bada 2.0?

Samsung Wave 3 to trzecia odsłona słuchawki koreańskiego giganta stworzonej z myślą o użytkownikach typu casual. Smartfon jest solidnie wykonany, ma świetny wyświetlacz, a jego zakup nadmiernie nie zachwieje domowego budżetu. Koreańscy projektanci niewątpliwie są ludźmi, którzy uczą się na własnych błędach, gdyż w Wave 3 zarządzanym przez system bada 2.0 naprawili wiele mankamentów poprzednika. Smartfon ten wciąż nie jest ideałem, chociaż za cenę nie przekraczającą 1200 zł pozostaje jedną z najciekawszych propozycji na rynku.

Przychodzi bada do lekarza

Samsung Wave 3 to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują prostego w obsłudze, ale jednocześnie spełniającego wszelkie kryteria nowoczesnego urządzenia mobilnego, smartfona. Zgrabnego Koreańczyka cechują wymiary 125,9 na 64,2 na 9,9 mm (wysokość/szerokość/głębokość) i masa nie przekraczająca 122 gramów. Telefon bardzo wygodnie leży w dłoni, a sama bryła jest solidnie wykonana. Metalowa obudowa niejednego konkurenta wprawi w zakłopotanie, co jest zauważalne przy konfrontacji choćby z Sony Ericssonem Xperią arc S.

Reklama

Smartfon jest napędzany przez jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255T z taktowaniem 1,4 GHz. Na pokładzie nie zabrakło również grafiki Adreno 205 oraz 512 MB pamięci RAM. Telefon ma 4 GB wbudowanej pamięci, którą swobodnie można rozszerzyć o dodatkowe 32 GB na karcie microSD. Dzięki bardzo dobrze zoptymalizowanemu systemowi bada 2.0 całość działa lepiej niż niejeden androidowy konkurent. Środowisko to ma oczywiście swoje ograniczenia, jednak nie utrudniają one codziennego użytkowania smartfona.

Dla każdego coś dobrego

Azjatycka słuchawka ma ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cali, który pracuje z natywną rozdzielczością 480 na 800 pikseli. Mimo że jest on słabszy od paneli montowanych w wyższych modelach Samsunga to ostrość, kontrast oraz odwzorowanie kolorów stoją na wysokim poziomie. Dla przeciętnego użytkownika wyświetlacz w Wave 3 powinien być wystarczająco dobry.

Komórka ma jednak kilka drobnych mankamentów, które przeszkadzać będą użytkownikom oczekującym bardziej zaawansowanych funkcji. Rozczarowujący jest przede wszystkim 5-megapikselowy aparat, który zdecydowanie nie radzi sobie w trudnych warunkach oświetlenia. Podobnie jest z nagraniami wideo w jakości 720p, którym często brakuje ostrości. Spokojnie, bowiem do "pstrykania" zwyczajnych fotek z wakacji, aparat w zupełności wystarczy. Nie zachwyca natomiast różnorodność aplikacji dostępnych do pobrania ze sklepu Samsung Apps, mimo że koreański producent starał się by dysproporcja między systemem Google nie była tak bardzo widoczna.

Daj się ponieść trzeciej fali

Samsung Wave 3 to jeden z najciekawszych smartfonów dostępnych na rynku za niewiele ponad 1000 zł. Cechuje go solidne wykonanie, długi czas pracy na baterii oraz zaskakująco dobrze zoptymalizowany system. Będzie on odpowiedni dla użytkowników, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z bardziej zaawansowanymi smartfonami. Także osoby, które nie przepadają ani za Androidem, ani produktami Apple, powinny dać się ponieść trzeciej fali.

Plusy:

+ dobrze zoptymalizowany system bada 2.0;

+ solidna jakość wykonania;

+ wyświetlacz Super AMOLED;

+ rozsądna cena.

Minusy:

- niewielka różnorodność aplikacji w sklepie Samsung Apps;

- słaba jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetlenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Bada | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama