Top 10 telefonów 2010 roku

Jak prezentuje się lista najpopularniejszych telefonów ostatniego roku kupowanych w naszym kraju?

Miniony rok upłynął pod znakiem szybko rosnącej popularności dwóch kategorii urządzeń mobilnych: smartfonów i tabletów. Te ostatnie, po premierze iPada (wiosna 2010), stały się prawdziwym objawieniem, na głodnym nowości rynku. Poniżej prezentujemy analizę mobilnego rynku, przygotowaną przez sieć Vobis Digital, w oparciu o dane z zeszłego roku oraz szacunki na 2011.

- Zakładamy, bazując na poważnych i optymistycznych analizach, że w 2011 roku rynek tabletów wzrośnie nawet o 160 proc. Jeżeli chodzi o sprzedaż w naszych sklepach, to dosyć ostrożnie liczymy na skok rzędu 100 proc. W 2010 roku tablety sprzedawały się tak naprawdę tylko w 3 i 4 kwartale, ale ich popularność stale i szybko rośnie, stąd nasze szacunki - powiedział Bartosz Stodolny, product manager, urządzenia mobilne i multimedia.

W 2010 sprzedaliśmy w Vobis o 35 proc. więcej smartfonów niż w roku 2009. Zakładamy, że te wskaźniki wzrostu nadal się utrzymają, ze względu na ciągle rosnącą: popularność tych urządzeń, chłonność naszego rynku i dalszy spadek cen nowych modeli.

Reklama

Jeżeli chodzi o cały rynek urządzeń mobilnych, to naszym zdaniem, rok 2011 zdecydowanie będzie rokiem tabletów. Praktycznie każdy liczący się producent ma swoją propozycję, podobnie jak mniejsi, którzy dotychczas w ogóle w ten segment nie wchodzili. Na pewno będziemy czekać na premiery takich producentów jak LG, HTC, Motorola, Dell czy Asus i powtórki z Apple czy Samsunga - podsumowuje Bartosz Stodolny.

.

Wydarzenia na rynku: zdecydowanie będzie nim iPad 2 w okolicach kwietnia 2011 oraz premiera Androida 3.0 (Honeycomb). Jest dedykowany specjalnie pod tablety i w założeniach ma zrewolucjonizować ich użytkowanie. Tablet będzie też stanowił poważną konkurencję dla e-reader'a, jako urządzenie z dużo większymi możliwościami.

Mobilne systemy operacyjne: Apple iOS i Google Android, Windows może pozostać w tyle, jeśli chodzi o typowe tablety (czyli urządzenie bez klawiatury). Smartfony: udziały Symbiana ciągle spadają, ale w roku 2011 nadal będzie to najpopularniejszy system, ale zapewne w przeciągu najbliższych lat zostanie zdetronizowany przez Androida. Windows Phone (wcześniej Mobile) - jest cały czas rozwijany, niedawno mieliśmy premierę najnowszej wersji i jego udziały rynkowe rosną, ale zapewne nieprędko zbliży się do liderów.

Liderzy rynku smartfonów: pozostaną nimi nadal HTC, Apple i Nokia. Czyli utrzyma się trend widoczny w naszym rankingu sprzedaży za miniony rok.

Vobis Top 10 2010 Telefony:

1. HTC HD2

2. Apple iPhone 4

3. Apple iPhone 3GS

4. HTC Desire

5. HTC Magic

6. HTC Wildfire

7. Nokia N8

8. HTC HD7

9. Nokia N97 mini

10. Nokia 2700 Classic

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Apple | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy