MacBooki z procesorem M1 na celowniku hakerów

Komputery Mac z procesorem Apple M1 stały się celem hakerów. Jeden z badaczy bezpieczeństwa zwraca uwagę na złośliwą aplikację opracowaną specjalnie pod nowy układ Apple.

Komputery Apple z procesorem M1 istnieją na rynku dopiero od kilku miesięcy, jednak już teraz hakerzy wzięli je na celownik. Badacz bezpieczeństwa Patrick Wardle twierdzi, iż znalazł złośliwą aplikację zaprojektowaną specjalnie do atakowania tego typu sprzętów. W jego poście na blogu możemy przeczytać, że rozszerzenie adware Safari, które nazywa się GoSearch22 zostało przekształcone w wariant działający na ukłaach Apple M1.

Co ciekawe, 15 procent ze wszystkich rozwiązań antywirusowych nie oflagowało GoSearch22 tym samym deklarując, że rozszerzenie nie stanowi żadnego problemu. Hakerzy nie muszą także robić wiele, aby dostosować swoje oprogramowanie do procesorów M1 - wystarczy zaledwie prosta kompilacja programów, które do tej pory były dostępne na architekturę Intel x86.

Reklama

GoSearch22 zostało podpisane identyfikatorem programisty Apple w listopadzie 2020 roku. Amerykańska firma unieważniła jednak opisywany certyfikat, co utrudni użytkownikom instalację złośliwego oprogramowania.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple | Apple M1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy