Nowe luki w Outlooku

Specjaliści z firmy eEye Digital Security zajmujący się bezpieczeństwem użytkowników sieci poinformowali, że odkryli dwie nowe - zdefiniowane jako - krytyczne dziury w oprogramowaniu Microsoft Outlook. Umożliwiają one elektronicznym włamywaczom przejęcie kontroli nad zaatakowanym za pośrednictwem tych luk komputerem. Wspomniane dwa błędy oprogramowania dotyczą użytkowników korzystających z Internet Explorera i Outlooka w następujących systemach operacyjnych Microsoftu: Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003.

Rzeczniczka prasowa Microsoftu poinformowała, że firma z Redmond została poinformowana o tych błędach, nie sprecyzowała jednak kiedy dotarły do niej te informacje. Jednocześnie jednak stwierdziła, że : "Do tej pory Microsoft nie otrzymał żadnych informacji mówiących o atakach z wykorzystaniem tych właśnie luk w oprogramowaniu".

Być może łatka na opisane dziury znajdzie się w najnowszym biuletynie Microsoftu. Producent Windows nie zamierza jednak przyspieszyć termin jego pojawienia się (biuletyny ukazują się w drugi wtorek każdego miesiąca, zatem kolejnego możemy spodziewać się za tydzień, 12 maja.

Reklama

Do tej pory trzy razy "zakłócono" ten cykl, wypuszczając dodatkowe biuletyny w związku z poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa użytkowników. Tym, razem Microsoft takiego zagrożenia nie widzi.

Dowiedz się więcej na temat: dziury | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy