Pentium III: Wydajny i oszczędny

Podczas Intel Developer Forum w San Jose w Kalifornii Intel zaprezentował nowy procesor Ultra Low Voltage Pentium? III taktowany zegarem 700 MHz z technologią Intel? SpeedStep? do komputerów przenośnych. Charakteryzuje się on wysoką wydajnością i niskim poborem mocy przy długim życiu baterii. Jest przeznaczony dla nowej kategorii mini nooteboków o wadze poniżej półtora kilograma. Procesor jest dostępny u wiodących vendorów od dzisiaj.

Wszystkie procesory Intela wykorzystują technologie, które dostarczają najlepszą wydajność i moc oraz pozwalają na konstruowanie małych urządzeń. Procesory z rodziny Pentium do komputerów przenośnych z technologią Intel SpeedStep automatycznie przestawiają częstotliwość zegara i zmieniają napięcie stosownie do źródła zasilania. Pracując w trybie oszczędzania baterii, procesor Ultra Low Voltage Pentium III 700 MHz zmniejsza częstotliwość zegara do 500 MHz oraz obniża napięcie do 1,1 V i zużywa moc poniżej 1W. Podczas zasilania z sieci procesor przestawia się na działanie w trybie maksymalnej wydajności, osiągając nominalną częstotliwość 700 MHz i napięcie 1,35 V. Użytkownicy mogą wybrać tryb maksymalnej wydajności nawet przy pracy baterii, naciskając odpowiednią ikonę na ekranie.

Procesory charakteryzują się następującymi cechami: magistrala 100MHz, 256 Kb zaawansowanej podręcznej pamięci przesyłowej, zaawansowany system buforowania, rozszerzenia strumieniowego przesyłu danych SIMD. Hurtowa cena procesora Ultra Low Voltage Pentium III 700 MHz wynosi 316 USD (w partiach po 1000 sztuk).

Intel oferuje wysoko wydajne procesory do wszystkich komputerów przenośnych. Wprowadzony wcześniej procesor Intel Pentium III 850 MHz przeznaczony jest do pełno-wymiarowych oraz cienkich i lekkich modeli, które są najbardziej popularne. Procesory z linii Low Voltage Pentium III 600 MHz oferowane są do mini notebooków, natomiast procesory z serii Ultra Low Voltage Pentium III 500 MHz do subnotebooków - komputerów reprezentujących dopiero powstający segment urządzeń przenośnych

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas