Polak nie może sobie pozwolić na komputer

Spowolnienie gospodarcze odczuwalne jest na polskim rynku nowych technologii. Mimo, że na całym świecie spadek sprzedaży komputerów nie będzie wielki, to w Polsce może osiągnąć znaczące rozmiary.

Z szacunków "Gazety Prawnej" wynika, że drugi kwartał 2009 roku przyniósł 20 proc. spadek sprzedaży komputerów na polskim rynku. Warto zauważyć, że spadek jest mniejszy, ponieważ według danych IDC w pierwszym kwartale 2009 roku wynosił on aż 28 procent.

Polacy kupują coraz mniej komputerów, być może wynika to ze słabej pozycji złotówki, co powoduje wyższe ceny komputerów. Jeśli już decydujemy się na zakup nowego sprzętu coraz częściej sięgamy po komputery przenośne (notebooki). Szansą na poprawienie wyników może być premiera nowego systemu Windows 7, który już cieszy się zainternesowaniem wśród Polaków.

Reklama

Spadek sprzedaży komputerów odczuwalny będzie na całym świecie. Z szacunków firmy badawcza iSuppli wynika, że w tym roku sprzedaż osiągnie poziom 287,3 mln komputerów, co oznacza spadek o 4 proc. w porównaniu o 4 proc. Wcześniej Gartner szacował spadek sprzedaży komputerów o 6 procent. Największym powodzeniem na świecie cieszą się komputery: HP, Dell i Acer.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: spowolnienie gospodarcze | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy