Samsung buduje wyświetlacz lepszy od Retiny

Zapoczątkowana przez Apple moda na wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości wciąż trwa. Parametry słynnej Retiny przebił Samsung, który zaprezentował 13,3-calowy ekran o rozdzielczości 3200 na 1800 pikseli (WQXGA+).

Świetny ekran Retina od Apple cechuje się rozdzielczością na poziomie 2560 na 1600 pikseli, co zapewnia szczegółowość równą 239 punktów na cal. Ten sam parametr w innym high-endowym urządzeniu mobilnym - chromebooku Pixel - wynosi 227 pikseli na cal. Samsung zapewnił, że ich wyświetlacz konkurencję zostawi daleko w tyle.

Koreański komputer chce w swoich topowych ultrabookach z systemem Windows montować 13,3-calowe ekrany o rozdzielczości 3200 na 1800 pikseli. Producent przekonuje jednocześnie, że ich panele LCD pozwolą zaoszczędzić nawet do 30 proc. energii w porównaniu konkurencyjnych rozwiązań.

Trudno powiedzieć czy komfort pracy na 13-calowym ekranie o rozdzielczości WQXGA+ będzie zauważalny, ale niewątpliwie jest na co czekać.

Samsung ogłosił także, że w następnych generacjach swoich 10-calowych tabletów, będą montowane ekrany LCD o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli (WQXGA).

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | macBook | retina | Laptop | Samsung | Chromebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy