Sprzedaż komputerów wciąż spada

Premiera Windows 8.1 w żaden sposób nie przyczyniła się do wzrostu sprzedaży komputerów klasy PC i notebooków. Rok 2013 zanotował pod tym względem największy spadek w porównaniu do lat ubiegłych. Czyżby wróżby analityków odnośnie upadku tradycyjnych komputerów miały się ziścić?

Tak tragicznie oczywiście nie jest, choć 10 proc. spadek sprzedaży w porównaniu z rokiem 2012 to dość sporo, jak na tak duży rynek. Firmy analityczne podają, że jest to największy spadek w całej historii sprzedaży komputerów PC.

W niekorzystnych warunkach najlepiej radziła sobie firma Lenovo, która dostarczyła do sklepów na całym świecie najwięcej sprzętu. Mimo wszystko na terenie Stanów Zjednoczonych pod względem ilości sprzedanych sztuk króluje HP wraz z Dellem. Wśród piątki największych producentów komputerów osobistych i notebooków Lenovo w ostatnim roku było jedyną firmą, która faktycznie rozwinęła swój biznes i powiększyła wpływy.

Czym spowodowana jest kiepska sytuacja na rynku komputerów? Przyczyn można szukać w wielu miejscach. W sklepach zaczęły się pojawiać hybrydy, które skutecznie zastępują klasyczne notebooki. Ludzie zaczęli się także przekonywać do tabletów. Należy również wspomnieć, że rozwój notebooków od kilku lat znacznie zwalnia. Oznacza to, że sprzęt kupiony trzy lata temu wciąż radzi sobie bardzo dobrze i nie wymaga wymiany.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputery | Lenovo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy