Vista Service Pack 1 w połowie lutego?

Niecałe dwa tygodnie temu Microsoft wydał kolejną wersję RC Service Packa 1 dla Visty. Użytkownicy, którzy zdecydowali się pobrać ten zestaw poprawek, w większości przypadków nie mają z nim poważniejszych problemów.

Dlatego z wielu źródeł płyną obecnie sygnały, że gigant z Redmond poważnie rozważa opublikowanie ostatecznej wersji Vista SP1 już 15 lutego 2008 roku.

Microsoft zaplanował pierwotnie premierę zestawu poprawek dla swojego najnowszego systemu operacyjnego na pierwszy kwartał bieżącego roku. Przedstawiciel firmy twierdzi, że ostateczna data wydania Service Packa 1 zależy od jakości. Tak więc korporacja ma zamiar na razie obserwować reakcję klientów oraz partnerów biznesowych zaangażowanych w testowanie poprawek dla Windows Visty. Dopiero na tej podstawie producent podejmie decyzje o dokładnej dacie publikacji SP1.

Reklama

Przy okazji wypada nadmienić, że Microsoft przygotował też odświeżoną wersję Windows XP SP3. Aktualizacja oznaczona jako SP3 RC Refresh 2 trafiła już do grupy testerów za pośrednictwem witryny Connect. Edycja ta nie jest jeszcze publicznie dostępna.

Warto zauważyć, że software`owy potentat stara się nie nagłaśniać za bardzo informacji o postępach w pracach nad SP3 dla Windows XP. Jest to niewątpliwie spowodowane tym, że największą barierą w przejściu na Vistę jest właśnie przywiązanie klientów biznesowych do sprawdzonego Windows XP. Tak więc publikacja ostatecznej wersji Vista SP1 może nie przynieść takich efektów, o jakich marzy zarząd korporacji z Redmond.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy