20-latek ułożył 6931 kostek Rubika w ciągu 24 godzin

20-letni miłośnik kostki Rubika z Wielkiej Brytanii, George Scholey, pobił rekord w układaniu największej liczby tego rodzaju łamigłówek w ciągu 24 godzin. Brytyjczyk uporał się łącznie z 6931 kostkami Rubika, dzięki czemu przewyższył poprzedni najlepszy wynik o ponad 1100. Całe wyzwanie było transmitowane na żywo w internecie.

Każdy z nas z pewnością próbował kiedyś ułożyć kostkę Rubika. Wiele osób po kilku chwilach odrzuciło układankę i już do niej nigdy nie wróciło, a wytrwalsi śmiałkowie prawdopodobnie zdołali nauczyć się odpowiednich algorytmów, dzięki którym już po minucie mogli prawidłowo ułożyć wszystkie ścianki.

Gdyby w takim tempie przez cały dzień układać kostki Rubika o północy nasz licznik wybiłby dokładnie 1440. Byłoby to 5491 mniej od obecnego rekordu, który właśnie w listopadzie bieżącego roku został ustanowiony przez pewnego 20-letniego Brytyjczyka. Wynik naprawdę robi niemałe wrażenie.

Reklama

6931 kostek Rubika w ciągu 24 godzin

Miłośnik kostki Rubika, George Scholey, w ciągu 24 godzin ułożył aż 6931 kostek Rubika, pobijając poprzedni rekord wynoszący "zaledwie" 5800 łamigłówek. Oznacza to, że Brytyjczyk układał średnio jedną kostkę co 12,5 sekundy.

Próba odbyła się w Londynie i w całości była transmitowana w serwisie YouTube. Oczywiście czas nie był w żadnym momencie zatrzymywany, czy to w trakcie posiłku, czy krótkiej przerwy.

- Najtrudniejszą częścią rekordu było osiągnięcie progu 12 godzin. Czułem się całkiem wyczerpany, a wszyscy inni byli bardzo podekscytowani. Świętowali, mówiąc: "jesteś na dobrej drodze do pobicia rekordu", ale wtedy pomyślałem "to dopiero dwanaście godzin" - powiedział rekordzista po udanej próbie.

Co ciekawe, George Scholey nie był do końca zadowolony ze swojego wyniku. Jak sam przyznał, odczuwa pewien niedosyt związany z nieosiągnięciem progu siedmiu tysięcy kostek.

 - Pod koniec zauważyłem, że zbliżam się do 7000 i jestem trochę zirytowany, że nie osiągnąłem tego wyniku. Ale jest w porządku. Robiłem też przerwy, a to próba trwająca 24 godziny - powiedział. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kostka rubika | rekordy Guinnessa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy