Największe zalety hulajnóg i rowerów elektrycznych

Hulajnogi elektryczne i e-rowery zrewolucjonizowały miejski styl życia. Coraz częściej po-jazdy tego typu spotkać możemy w zatłoczonych miastach, po których poruszanie się w godzinach szczytu bywa szczególnie uciążliwe. Zalet elektrycznego transportu jest wie-le, nic dziwnego zatem, że wielu użytkowników decyduje się na zainwestowanie w e-pojazd.

Materiały promocyjne partnera

E-pojazd bezpieczny dla środowiska naturalnego

Hulajnoga oraz rower elektryczny to wynalazki na miarę współczesnych czasów. Wyjątkowy środek transportu pokochali ludzie na całym świecie - niezależnie od wieku. Niewątpliwie największym atutem pojazdu elektrycznego jest brak emisji szkodliwych związków do atmosfery. Tradycyjne pojazdy wyposażone w silnik spalinowy stanowią dla środowiska naturalnego bardzo duże zagrożenie.

Kwestia transmisji niebezpiecznych substancji przez samochody wciąż poruszana jest na forum publicznym. Większe miasta zmagają się z zanieczyszczonym powietrzem, które bezpośrednio wpływa na zdrowie człowieka. Unoszące się szkodliwe związki w atmosferze powodują wiele schorzeń układu oddechowego. Rozwiązaniem problemu z zanieczyszczeniem powietrza może być zmniejszenie ilości aut poruszających się po miejskich ulicach. Hulajnoga elektryczna i e-rower to doskonałe alternatywy dla tradycyjnych środków transportu. Zastosowanie w pojeździe elektrycznego silnika sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Im więcej osób zrezygnuje z korzystania z samochodów spalinowych, tym możemy mieć realniejszy wpływ na dobro naszej planety.

Elektryczne pojazdy w zatłoczonych i zakorkowanych miastach

Klasyczna hulajnoga jeszcze kilkanaście lat temu kojarzona była z formą rozrywki dla dzieci. Okazało się, że elektryczną hulajnogę pokochali także dorośli. Codzienna droga do pracy i powrót do domu to dla wielu kierowców czas szczególnie nerwowy. Godziny szczytu wiążą się z zatłoczonymi ulicami, po których samochody poruszają się niekiedy w ślimaczym tempie. Stanie w korku to czas stracony, bowiem kierowca całą swoją uwagę skupić musi na drodze. Ominięcie korków możliwe jest przy udziale hulajnogi elektrycznej bądź e-roweru. Pojazdy poruszać się mogą ścieżkami rowerowymi, nie stanowią zatem żadnego zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczni są także przechodni, którzy nie są narażeni na ewentualne potrącenie. Ogromnym atutem pojazdu elektrycznego jest brak konieczności poszukiwania miejsc parkingowych. Parkingi w zatłoczonych miastach pękają w szwach, a podział na strefy znacznie utrudnia znalezienie optymalnego rozwiązania.

Szybko, wygodnie, zero wysiłku

Niewątpliwą zaletą hulajnóg elektrycznych oraz e-rowerów jest ich stosunkowo niewielka waga. Kompaktowa konstrukcja i optymalne gabaryty sprawiają, że elektryczny pojazd bez problemu wnieść możemy po schodach np. na wyższe piętro. Dodatkowo wiele modeli dysponuje możliwością składania, dzięki czemu przechowywanie e-pojazdu staje się znacznie łatwiejsze.

Podróżowanie elektrycznym rowerem oraz e-hulajnogą dostarcza wiele frajdy i dziecięcej beztroski. Jazda jest przyjemna, bowiem użytkownik ma bezpośredni kontakt ze świeżym powietrzem. W odróżnieniu od tradycyjnych rowerów bądź hulajnóg bez elektrycznego napędu, transport przy udziale elektrycznego pojazdu nie męczy i nie wymaga użycia siły fizycznej. Wytrzymały akumulator wykonuje całą pracę za użytkownika, dzięki czemu cieszyć się on może komfortową podróżą. Mobilność hulajnóg elektrycznych i e-rowerów sprawia, że sięgają po nie także studenci. Podróż na uczelnię jest wówczas znacznie szybsza niż w przypadku konieczności korzystania z komunikacji miejskiej, która bywa niekiedy w dużym stopniu przepełniona.

Ekonomiczny środek transportu

Na uwagę zasługuje także wysoka energooszczędność i ekonomiczność elektrycznych pojazdów. Poruszanie się samochodem po mieście wymaga dużych nakładów finansowych. Pomijając kosztowny zakup pojazdu, konieczne jest także jego nieustanne tankowanie. Ceny paliw potrafią ogromnie uszczuplić domowy budżet. W przypadku hulajnogi elektrycznej i e-roweru wystarczy co pewien czas naładować akumulator, który cechuje się niezwykłą wydajnością. Napęd elektryczny jest zatem nieporównywanie korzystniejszym rozwiązaniem niż tradycyjny silnik spalinowy.

Decydując się na zakup elektrycznego pojazdu, warto pamiętać o właściwej konserwacji. Żywotność akumulatora znacznie się wydłuża, jeżeli użytkownik dba o niego w odpowiedni sposób. Konserwacja jest kluczowa szczególnie podczas niekorzystania z pojazdu elektrycznego - np. w trakcie miesięcy zimowych.

Hulajnoga elektryczna i e-rower - podstawowe przepisy

Producenci elektrycznych hulajnóg oraz e-rowerów oferują nam wiele modeli o zróżnicowanej specyfice. Ze względu na dostępność dużej ilości wariantów każdy bez problemu znajdzie idealny środek transportu dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wymagający użytkownik zdecydować się może na nieco droższą wersję, która cechować się będzie większym zasięgiem czy pojemnością akumulatora. Warto zwrócić także uwagę na moc silnika, która bezpośrednio wpływa na możliwości pojazdu.

Użytkownicy pojazdów elektrycznych powinni mieć także na uwadze przepisy odnośnie poruszania się hulajnogą elektryczną czy e-rowerem po mieście.

  • Oczywiście kategorycznie zabroniona jest jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
  • Maksymalna prędkość elektrycznego pojazdu to 20 km/h.
  • Miejsce jazdy - infrastruktura rowerowa.
  • Hulajnogą elektryczną poruszać się może wyłącznie jedna osoba.
  • Złamanie obowiązujących przepisów grozi grzywną w wysokości od 50 zł do 5000 zł.

Podróżowanie hulajnogą elektryczną lub e-rowerem niesie za sobą niezliczoną ilość zalet. Osoby poszukujące alternatywny dla tradycyjnych środków transportu poważnie rozważyć powinny zainwestowanie w wybrany model e-pojazdu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.