Windows95man weźmie udział w Eurowizji. Nie chcecie tego zobaczyć...

Windows95man to reprezentant Finlandii w ramach konkursu Eurowizja 2024. Utwór wykonawcy zatytułowany "No Rules" wygrał tamtejszy program selekcji i został oficjalną piosenką kraju w ramach nadchodzącego konkursu.

Eurowizja 2024 to międzynarodowy konkurs piosenki, w którym udział wezmą reprezentanci różnych krajów. Zmagania poprzedzają lokalne programy selekcji. W Finlandii został on wygrany przez wykonawcę Windows95man, którego nazwa kojarzy się z systemem operacyjnym Microsoftu i z pewnością jest tak nieprzypadkowo.

Reklama

Windows95man reprezentantem Finlandii w konkursie Eurowizja 2024

Finlandczycy zdecydowali, że w konkursie Eurowizja 2024 kraj będzie reprezentowany przez Windows95man, który wygrał selekcję z utworem "No Rules", który możecie obejrzeć poniżej. Uwaga, bo nie da się tego odzobaczyć.

Windows95man to tak naprawdę DJ Teemu Keisteri, który w finlandzkim środowisku muzycznym jest znany nie od dziś. Artysta w utworze "No Rules" ubrany jest w czapeczkę i koszulkę z logo systemu operacyjnego Windows 95 oraz bieliznę. Towarzyszy mu Henri Piispanen mający odzienie z jeansów.

Teemu Keisteri w przeszłości nagrywał różne piosenki, które raczej nie zaliczają się do wyżyn muzycznych. Czasem Windows95man pokazuje się w towarzystwie Clippy'ego, czyli spinacza, którego to Microsoft jakiś czas temu zdecydował się pozbyć z pakietu biurowego Office.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 w maju

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 odbędzie się za kilka miesięcy. Zaplanowano go na 7-11 maja. W przeszłości widziano tam już różne rzeczy i Windows95man, choć osobliwy, z pewnością nie bedzie najdziwniejszym z wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu.

Będzie to już 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, który zostanie zorganizowany w hali Malmö Arena w Szwecji. Kto będzie reprezentował Polskę? O tym przekonamy się już wkrótce, bo decyzja komisji z TVP nie została jeszcze ogłoszona, ale ma to nastąpić w niedługim czasie. Wiemy jednak, że nasz reprezentant weźmie udział w zmaganiach pierwszego dnia konkursu, czyli 7 maja, na który zaplanowano pierwsze półfinały.

Największe szanse na reprezentacje Polski daje się Justynie Steczkowskiej z utworem "WITCH-ER Tarohoro", ale to jeszcze nic pewnego, bo duże nadzieje pokłada się także w wykonawcach Marcinie Maciejczaku i Izabeli Zabielskiej.

Polecamy na Antyweb: Chcesz, żeby Twój komputer znowu działał szybko?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja | konkurs | piosenki | Finlandia | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy