Po co komu plecak odrzutowy, jak można mieć w plecaku helikopter [WIDEO]

Plecaki odrzutowe testuje się do dawna, ale są bardzo niebezpieczne, więc nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały się one spopularyzować. Zupełnie inaczej może być z wynalazkiem o nazwie CopterPack.

Zakładasz go na plecy, uruchamiasz i lecisz, gdzie tylko dusza zapragnie. Przynajmniej tak reklamują swój wynalazek ludzie z CopterPack. Musimy im wierzyć na słowo, bo na filmie lot w nim wygląda dziecinnie łatwo. Jego atrybutem jest prostota i lekkość konstrukcji oraz wygoda w przenoszeniu.

CopterPack jest napędzany algorytmami sztucznej inteligencji, która w trybie rzeczywistym analizuje lot i stabilizuje operatora, by ten mógł bez stresu wybrać się na oblot okolicy. Dwa duże elektryczne wirniki zasilane są energią z akumulatorów.

Reklama

Pomysłodawcy projektu uważają, że jest to o wiele lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie od paliwa lotniczego używanego w plecakach odrzutowych. Ponadto pilotowanie CopterPack ma być na tyle łatwe, że może się nim cieszyć praktycznie każdy, bez dłuższego szkolenia.

Fani tego typu wynalazków chcieliby je jak najszybciej spopularyzować, a nawet utworzyć nowe rodzaje sportów ekstremalnych czy dyscyplin olimpijskich. Nie będzie to łatwe, gdyż pojazdy latające były, są i w dalszym ciągu będą na cenzurowanym rządu i wojska. Być może prostota CopterPacka coś w tej materii zmieni. Tak czy inaczej, mocno trzymamy za to kciuki.

Źródło: GeekWeek.pl/CopterPack / Fot. CopterPack

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy